101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prestiżowa nagroda dla dziennikarzy TVP3 Kielce. Za film o produkcji... tłumików

Data publikacji: 13.12.2018 20:57
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Film Customcafe

Film „Customcafe”
13.12.2018 / Fot. TVP3 Kielce / screen

Kolejny sukces duetu dziennikarskiego TVP3 Kielce. Operator Mateusz Iskra i dziennikarka Aleksandra Żaczek otrzymali wyróżnienia podczas II edycji konkursu „O!znaki pracy”, organizowanego przez Centralny Instytut Ochrony Pracy.

Nagroda została przyznana za ich autorski, film „Customcafe”, którego bohaterem jest Wojciech Spyra, kielczanin na co dzień zajmujący się tworzeniem wydechów do motorów Harley - Davidosn.

Mateusz Iskra przyznaje, że film nagrał rok temu. Miał być wykorzystany tylko na własny użytek, jako swego rodzaju pamiątka. Nagrania były realizowane w warsztacie Wojciecha Spyry na kieleckich Herbach. - Wojtek jest moim kolegą. Podoba mi się to, co robi. Zresztą sam też interesuje się motocyklami. Akcesoria produkowane przez Wojtka cieszą się popularnością miłośników dwóch kółek na całym świecie. Chciałem udokumentować jego prace i pasje - dodaje Mateusz Iskra.

Za montaż filmu odpowiedzialna była Aleksandra Żaczek. Dziennikarka przyznała, że wyróżnienie jest dla niej sporym sukcesem tym bardziej, że na co dzień nie zajmuje się montowaniem obrazu. - Lubię pracować z obrazem, mam poczucie, że montaż jest mi bliski, ale na co dzień się nim nie zajmuję. Pracując nad filmem nie mieliśmy z góry ustalonego scenariusza. Chcieliśmy wyeksponować to, co robi Wojtek, jak tworzy te nietypowe powyginane tłumiki. Zależało mi na tym, aby film był dynamiczny, w rytm muzyki. Mam nadzieje, że to mi się udało - mówi Aleksandra Żaczek  

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 43 filmy. Do ścisłego finału, jury konkursu zakwalifikowano jedynie siedem z nich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution