101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Żołnierze przyjechali z choinką do Jędrzejowa. Dzieci zachwycone

Data publikacji: 13.12.2018 21:44
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Żołnierze przywieźli choinkę do Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie

Żołnierze przywieźli choinkę do Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie
Jędrzejów. 13.12.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych przekazali choinkę, w imieniu prof. Stanisława Adamczaka, który był zwycięzcą pierwszego dnia naszej akcji, dzieciom z Ogniska Wychowawczego w Jędrzejowie. To dla nich zamierzamy wybudować plac zabaw.

Tym prezentem sprawili dzieciom ogromną radość. Jak mówiły to dla nich wyjątkowy dzień, ponieważ przyjechali żołnierze z choinką, która na żywo wygląda dużo piękniej, niż na zdjęciach, które w poniedziałek oglądali na stronie internetowej Radia Kielce.  

Przepiękna choinka z biało-czerwonymi ozdobami będzie nam przypominać o tym, że Polska 100 lat temu odzyskała niepodległość - podkreślała jedna z najstarszych wychowanek ogniska. Na najmłodszych dziewczynkach największe wrażenie zrobiły ozdoby choinkowe m.in. bombka, w której ukryty był samolot zrobiony ze spinaczy do bielizny, miniaturowa czapeczka wojskowa i Aniołek w szacie w barwach moro.

W podziękowaniu za wyjątkowy prezent dzieci z Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie przywitały żołnierzy musztrą paradną, były wiersze oraz piosenki patriotyczne i wojskowe. Każdy z gości otrzymał stroik świąteczny. Stroik przekazany został również dla profesora Stanisława Adamczaka, byłego rektora Politechniki Świętokrzyskiej, który w poniedziałek w akcji Radia Kielce zadeklarował 1600 zł.

Atmosfera, jaka panowała w Ognisku Wychowawczym zrobiła ogromne wrażenie na gościach. Jak powiedziała oficer prasowy, porucznik Katarzyna Rzadkowska to, co się tu dziś działo przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

- To było radosne i wzruszające zarazem - mówiła porucznik Rzadkowska. Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zapowiedzieli swój ponowny przyjazd do jędrzejowskiej placówki na otwarcie nowego placu zabaw.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution