101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młodzież poznawała historię tamtych czasów

Data publikacji: 13.12.2018 22:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Obchody 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Spotkanie w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN

Obchody 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Spotkanie w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN
Kielce. 13.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

„13 grudnia pamiętamy” pod takim hasłem w Centrum Edukacyjnym IPN odbyło się spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach z przedstawicielami opozycji antykomunistycznej, internowanymi w okresie stanu wojennego.

Zdaniem Doroty Koczwańskiej-Kality, naczelnik kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, takie spotkania są swego rodzaju łańcuchem pokoleń, dzięki którym ludzie młodzi mogą lepiej zrozumieć niełatwą historię naszego kraju.

- Młodzież przychodzi tutaj już od trzech lat i uświetnia to spotkanie swoim montażem słowno- muzycznym. Jest to swego rodzaju oddanie hołdu wszystkim opozycjonistom. Z drugiej strony młodzi ludzie poprzez wsłuchiwanie się w opowiadania bohaterów tamtych dni, mogą uczestniczyć w żywej lekcji historii - dodaje.

Zdaniem Piotra i Łukasza, uczniów kieleckiego elektryka, którzy wzięli udział w spotkaniu, takie wydarzenia są dla nich niezwykle cennym doświadczeniem.

- Od osób, które musiały żyć w tak ciężkich czasach możemy się bardzo wiele nauczyć. Jest to także forma żywej lekcji historii - dodają.

Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali okolicznościowy program słowno-muzyczny. Piosenki z okresu stanu wojennego śpiewali także przedstawiciele opozycji antykomunistycznej.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Świętokrzyskiego oraz  Komisja Zakładowa „Solidarności” przy Politechnice Świętokrzyskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution