101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spotkanie międzykulturowe w ID

Data publikacji: 14.12.2018 08:40
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Instytut Dizajnu na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach wspólnie z Regionalnym Centrum Wolontariatu organizuje dziś spotkanie międzykulturowe z uchodźczyniami z Kurdystanu i Czeczenii - Alioną i Zaliną. Kobiety opowiedzą swoje historie.

Będzie można porozmawiać o tym, jak żyje się w Polsce osobom różnych kultur, pochodzącym z innych krajów i jak wygląda codzienność w ośrodku dla cudzoziemców. 

Aliona i Zalina opowiedzą również o roli praktycznych umiejętności rękodzielniczych w polepszeniu sytuacji materialnej i podniesieniu samooceny.

Ponadto, podczas spotkania będzie można skosztować przekąsek charakterystycznych dla regionów, z których pochodzą goście. Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Poprowadzą je Barbara Biskup z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz Ewa Kozdraj - animatorka społeczna, prezes Stowarzyszenia „Dla Ziemi", która pracuje na rzecz uchodźców w ośrodku w Łukowie.

W sobotę - w czasie wspólnych, bezpłatnych warsztatów introligatorskich w pracowni warsztatowej Instytutu Dizajnu będzie można wspólnie z Alioną i Zaliną stworzyć osobisty notes. Do dyspozycji będą różnokolorowe papiery, strony z przepisami na ulubione potrawy Aliony i Zaliny oraz słowniczek używanych w ich kulturze zwrotów. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution