101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Partie powinny odpowiadać za swoje długi

Data publikacji: 14.12.2018 12:59
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja stowarzyszenia Kukiz15. Na zdjęciu od lewej Rafał Włodarczyk Magdalena Fogiel  Litwinek prezes Kukiz15 i Łukasz Wasilewski

Konferencja stowarzyszenia Kukiz'15. Na zdjęciu (od lewej): Rafał Włodarczyk; Magdalena Fogiel - Litwinek, prezes Kukiz’15 i Łukasz Wasilewski
Kielce. 14.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kukiz’15 chce, aby partie polityczne odpowiadały za swoje długi. Stowarzyszenie złożyło w Sejmie projekt ustawy zakładający, że zadłużenie, które pozostało po likwidacji partii, będzie spłacane przez jej polityków.

- Nie chcę płacić za długi .Nowoczesnej, stąd ta ustawa - mówiła w piątek na konferencji prasowej w Kielcach szefowa Kukiz'15 w województwie świętokrzyskim Magdalena Fogiel-Litwinek. Jak zaznaczyła, zrzucanie odpowiedzialności za zadłużenie partii na skarb państwa jest powszechną praktyką. Dodała, że osoby będące u władzy nie mogą stać ponad prawem.

- Politycy są w uprzywilejowanej sytuacji i mogą do woli zaciągać długi bez żadnej odpowiedzialność, podczas gdy przedsiębiorcy, w podobnej sytuacji, traktowani są jak przestępcy podatkowi - mówiła.

Jako przykład takiego działania ze strony ugrupowań politycznych Magdalena Fogiel- Litwinek podała aktualną sytuację partii .Nowoczesna, będącej na granicy rozpadu oraz wypowiedź Katarzyny Lubnauer. Przewodnicząca .Nowoczesnej przyznała, że za częściowe długi partii, po jej rozwiązaniu, odpowiadać będzie skarb państwa, czyli obywatele.

Przedstawiciele stowarzyszenia Kukiz’15 przyznali jednak, że wątpią w powodzenie ustawy. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution