101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To właśnie tam gotują najlepsze kucharki na świecie

Data publikacji: 14.12.2018 14:39
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Celem tegorocznej akcji Radia Kielce Choinka pod choinkę jest zbiórka pieniędzy na budowę nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw przy ognisku wychowawczym Caritas w Jędrzejowie

Celem tegorocznej akcji Radia Kielce „Choinka pod choinkę” jest zbiórka pieniędzy na budowę nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw przy ognisku wychowawczym Caritas w Jędrzejowie
Jędrzejów. 10.12.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 9 tysięcy posiłków dla dzieci wydaje rocznie Ognisko Wychowawcze Caritas w Jędrzejowie. To dla tej placówki zbieramy pieniądze w naszej przedświątecznej akcji „Choinka pod choinkę”. Z pomocą słuchaczy chcemy sfinansować budowę nowego, bezpiecznego placu zabaw.

Dzieci jedzą tam dwudaniowe obiady, a także kolacje i drugie śniadania. To właśnie posiłki są, oprócz obowiązkowego odrabiania lekcji, jednym z ważniejszych momentów w placówce - mówi siostra Andrea Kubacka. Jak dodaje, każdy posiłek w ognisku rozpoczyna się i kończy modlitwą.

- Kiedy zaczynałyśmy działalność 18 lat temu, zdarzały się takie sytuacje, że dzieci trzymały w jednej ręce zupę, a w drugiej drugie danie, w obawie, ze ktoś im je zabierze. Teraz takich sytuacji już nie ma - podkreśla siostra Andrea.

Zdaniem dzieci, z Ogniska Wychowawczego Caritas, to właśnie tam są najlepsze obiady w Jędrzejowie, bo gotują je najlepsze kucharki na świecie.

- Posiłki jemy wspólnie, dlatego to jeszcze bardziej  nas integruje. Ponadto bardzo lubimy takie dni, kiedy pod okiem opiekunów, sami przygotowujemy kolacje - mówią wychowankowie placówki.

Zdaniem siostry Urszuli Limanówki - kierownika ogniska, żeby  dzieci  mogły się efektywnie uczyć i bawić, muszą być dobrze odżywione. Dlatego tak ważne są posiłki, które zapewnia Caritas.

W jędrzejowskiej placówce, co roku uczy się i bawi około stu podopiecznych. Są to dzieci w wieku od 6 do 16 lat, pochodzące z rodzin borykających się z licznymi problemami. Placówka prowadzona jest przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Wychowawcy i wolontariusze pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości szkolnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution