101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Kazimierzy świąteczna atmosfera

Data publikacji: 14.12.2018 14:50
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Marta Gajda
Komentarze
Kiermasz bożonarodzeniowy w Kazimierzy Wielkiej

Kiermasz bożonarodzeniowy w Kazimierzy Wielkiej
Kazimierza Wielka. 14.12.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Świąteczną atmosferę można było poczuć podczas bożonarodzeniowego kiermaszu w Kazimierzy Wielkiej. Rozstawione przed budynkiem szpitala kramy przyciągały świątecznymi zapachami i kolorowymi ozdobami, a w tle rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, wykonane przez młodzież z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wielgusie.

Własnoręcznie przygotowane wyroby i dekoracje zaprezentowały między innymi panie z kół gospodyń wiejskich, młodzież z placówek oświatowych, podopieczni placówek opiekuńczych, rękodzielnicy, stowarzyszenia oraz lokalni wytwórcy z gminy Kazimierza Wielka. Na stoiskach królowały bałwanki, stroiki, kartki świąteczne oraz oryginalne choinki. Na stołach pojawiły się także wypieki, wyroby pszczelarskie oraz potrawy świąteczne, czyli czerwony barszcz i pieczone pierogi z kapustą i grzybami, które przygotowały panie z Broniszowa.

Mimo chłodu, kiermasz licznie odwiedzili mieszkańcy, a także dzieci z kazimierskiego Przedszkola Motylek. Panie z Fundacji Corde Canis, zbierały pieniądze na zakup karmy i ciepłe koce dla psów. Ewelina Krzosek-Zajma podkreśla, że fundacja, która działa od 2016 roku, ratuje zwierzęta, przebywające w dramatycznych warunkach. Zaznacza, że do tej pory udało się pomóc ponad 300 czworonogom.

Z kolei uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej, pomagają dzieciom z miejscowego domu dziecka.

- Razem z moją klasą zdobiliśmy własnoręcznie nasze wypieki. Każde ciastko jest niepowtarzalne. Warto patrzeć na pomoc i na szczęście innych ludzi - powiedziała Aleksandra Ostrowska z kazimierskiej placówki.

Kolejna odsłona tegorocznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego odbędzie się już jutro od godziny 10:00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution