101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Miliony z RPO dla województwa świętokrzyskiego

Data publikacji: 14.12.2018 15:13
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja w urzędzie marszałkowskim. Na zdjęciu (od lewej): Marek Bogusławski, członek zarządu województwa; Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego; Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i Mariusz Gosek, członek zarządu województwa
Kielce. 14.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Prawie 130 milionów złotych trafi do świętokrzyskich samorządów i instytucji na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Jak informuje marszałek Andrzej Bętkowski, za tę kwotę zrealizowanych zostanie 51 projektów w regionie.

- Działania związane z termomodernizacją wpisują się w program rządowy „Czyste powietrze”. Zjawisko smogu jest szczególnie niepokojące w niektórych częściach naszego województwa, także tych północnych, obejmujących między innymi Skarżysko-Kamienną, Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski, dlatego zdecydowaliśmy, że z całej dostępnej kwoty 35 milionów złotych zostanie skierowanych na realizację pięć projektów właśnie w tych miastach - dodaje.

Andrzej Bętkowski zaznacza, że znaczne dofinansowanie na termomodernizację z RPO otrzymają także pozostałe samorządy i instytucje z terenu całego województwa.

- Gmina Nowa Słupia dostanie ponad 7 milionów złotych dotacji, Sandomierz ponad 6 milionów złotych. Termomodernizację przejdzie także m.in. Szpital Powiatowy w Chmielniku, który uzyskał ponad 4,5 miliona dotacji z RPO - dodał.

Jak dodaje wicemarszałek Renata Janik, z Regionalnego Programu Operacyjnego przekazano także ponad 33 miliony złotych na projekty badawczo rozwojowe.

- Dofinansowanie otrzymało dwadzieścia projektów, w ramach działania: badania i rozwój w sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości. Łącznie do konkursu przystąpiło 35 wniosków - dodaje.

Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, 7 milionów złotych dofinansowania otrzymało także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej we Włoszczowie, środki te przeznaczone będą na rozbudowę sortowni odpadów. Na koniec 2018 roku województwo świętokrzyskie wykorzystało ponad 50 procent pieniędzy z obecnej perspektywy unijnej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution