101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wygodniej dla pasażerów. Nowy peron we Włoszczowie już otwarty

Data publikacji: 14.12.2018 15:41
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Włoszczowa. Nowy peron
Fot. PKP PLK

Podróżujący koleją mogą już od dziś korzystać z nowego, wyższego peronu na stacji Włoszczowa. Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.poinformowała, że w ramach inwestycji wartej 21,5 mln złotych przy stacji powstały także miejsca postojowe dla aut i stojaki rowerowe.

Jak podkreśliła, prace torowe, przebudowa przejazdów i mostów na trasie Kielce - Żelisławice poprawiły bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Pociągi pasażerskie i składy z towarami jeżdżą sprawniej.

Peron 1 na stacji Włoszczowa w trakcie modernizacji został podwyższony, aby wsiadanie i wysiadanie z pociągu było wygodniejsze. Dzięki antypoślizgowej nawierzchni i oświetleniu zapewniona jest bezpieczna droga do pociągu. Dla osób o ograniczonej mobilności zbudowano pochylnię, a osobom niewidomym i niedowidzącym służą ścieżki naprowadzające. Na peronie zamontowane zostały też ławki i czytelne oznakowanie. Rozkład jazdy jest dostępny w nowych gablotach. Wiaty zostaną zamontowane do końca bieżącego roku. W ramach inwestycji, dla kierowców przygotowano 12 miejsc postojowych w pobliżu stacji. Cykliści mogą zostawić rowery przy stojakach. Stacja obsługuje codziennie około 30 pociągów pasażerskich m.in. w kierunku Kielc, Warszawy, Wrocławia i Częstochowy. Drugi, wyspowy peron na stacji był zmodernizowany w ubiegłym roku.

Włoszczowa. Nowy peronFot. PKP PLK

Dzięki inwestycjom na odcinku Kielce - Żelisławice pociągi jadą sprawniej 110 km/h. Wyremontowane zostały tory m.in. na stacji Kielce - Herbskie i na mostach w Czostkowie, w pobliżu Ostrowa i w Ludyni. Na odcinku Ludynia - Włoszczowa wymieniono słupy i sieć trakcyjną. Na stacji Kielce - Herbskie w rozjazdach zamontowano system elektrycznego ogrzewania, odpowiedzialny za sprawny przejazd pociągów w trudnych warunkach zimowych. Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zapewnia przebudowa 5 przejazdów. Kierowcy przejeżdżają na nich po nowej jezdni.

Prace są finansowane ze środków budżetowych i środków własnych w ramach zadań: „Likwidacja zagrożeń i podniesienie funkcjonalności eksploatacyjnej na linii kolejowej 61’’, „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”, „Estetyzacja stacji pasażerskich”.

Podróżni już korzystają z nowych peronów w Starachowicach, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym. Dla lepszych podróży z Kielc do Warszawy trwają prace przy budowie łącznicy Czarnca - Włoszczowa Północ, która skróci czas przejazdu do stolicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution