101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zaatakował nożem na przystanku. Jest akt oskarżenia

Data publikacji: 14.12.2018 21:15
Kategoria: Wiadomości /Źródło: PAP
Komentarze
Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o ugodzenie w Kielcach nożem na przystanku autobusowym

Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o ugodzenie w Kielcach nożem na przystanku autobusowym
02.07.2018 / Fot. KMP Policji w Kielcach

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa 36-letniemu Krzysztofowi A. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło 24 czerwca na jednym z kieleckich przystanków autobusowych. Gdy przypadkowy świadek próbował rozdzielić dwóch awanturujących się mężczyzn, został zaatakowany przez jednego z nich nożem. Sprawca zadał mu jeden cios w tułów. Pokrzywdzony 33-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Według śledczych obrażenia, jakich doznał pokrzywdzony, zagrażały jego życiu, a uratowała go szybka i sprawna pomoc medyczna.

Napastnik, 36-letni kielczanin Krzysztof A., który zbiegł z miejsca zdarzenia, został kilka dni później zatrzymany we Wrocławiu. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w warunkach recydywy. Mężczyzna w grudniu 2017 roku opuścił więzienie, gdzie odsiadywał 15 lat za zabójstwo.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – dla dobra sprawy śledczy nie ujawniają ich treści. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Prokuratura zakończyła już śledztwo w tej sprawie.

- Zgromadzono kompletny materiał dowodowy, na który składają się m.in. zeznania świadków, opinie biegłych, w tym o obrażeniach pokrzywdzonego i sądowo-psychiatryczna dotycząca podejrzanego, a także wyniki oględzin miejsc i rzeczy – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, który poinformował, że dzień wcześniej Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód skierowała akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution