101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młodzi radni chcą zmian w lekcjach historii

Data publikacji: 15.12.2018 05:40 / Data aktualizacji: 15.12.2018 19:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Suchedniów. III sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Suchedniów. 15.12.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Suchedniowie odbyła się III sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Zakończyła dwudniowe spotkanie, podczas którego młodzi radni podsumowali dotychczasową pracę sejmiku oraz działania powołanych przez siebie komisji.

Jak poinformował Jakub Szostek, przewodniczący komisji promocji województwa świętokrzyskiego, radni młodzieżowego sejmiku zawnioskują, by w świętokrzyskich szkołach zajęcia historyczne mogły prowadzić grupy rekonstrukcyjne. Zaznaczył, że w ten sposób młodzież mogłaby poznawać historię nie tylko z podręczników, ale w bardziej atrakcyjny dla siebie sposób.

- Mamy nadzieję, że dzięki przyjętej dzisiaj uchwale uda nam się takie spotkania zainicjować. Dlatego przystąpimy w tej sprawie do konsultacji z Sejmikiem Województwa Świętokrzyskiego. Myślimy, że dzięki temu młodzież będzie bardziej otwarta na historię Polski i jej przeszłość - dodał Jakub Szostek.

Podczas sesji młodzi radni obradowali nad projektem uchwały o zorganizowaniu w świętokrzyskich szkołach konkursu dotyczącego 20. rocznicy istnienia naszego regionu, informuje Wiktor Filipowski, wiceprzewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

- W tym roku obchodzimy 20-lecie istnienia naszego województwa, dlatego chcemy w świętokrzyskich szkołach średnich zorganizować konkurs wiedzy na temat terytorium obecnego województwa i na temat jego historii - dodał Wiktor Filipowski.  

Kolejna sesja Młodzieżowego Sejmiku odbędzie się w lutym przyszłego roku.

Za każdym razem sesje odbywają się w innych miejscach w województwie. W ten sposób młodzi radni chcą zwiększyć efekt promocyjny swojej działalności, a także udzielić wsparcia młodzieży aktywnej w danym mieście lub gminie.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution