101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkie kolędowanie i kiermasz w Nowinach

Data publikacji: 15.12.2018 05:20 / Data aktualizacji: 15.12.2018 14:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Nowiny. Kiermasz Bożonarodzeniowy

Nowiny. Kiermasz Bożonarodzeniowy
Nowiny. 15.12.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Wielkie Kolędowanie odbyło się na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Nowinach. Podczas imprezy posłuchać można było m.in. zespołów „Bolechowiczanie”, „Szewczanki”, „Kowalanki” oraz chóru „Nowina”. Z kolei uczniowie z Kowali odegrali jasełka.

Mimo ujemnej temperatury kiermasz przyciągnął wielu mieszkańców gminy, wśród których były m.in. Wiktoria Basiak i Natalia Zwierzchowska.

- Zawsze staramy się odwiedzać takie kiermasze, ponieważ jest to doskonała okazja do spotkania znajomych, posłuchania kolęd i pastorałek, ale także możliwość kupienia oryginalnych ozdób świątecznych. Na razie oglądamy asortyment na stoiskach, ale zastanawiamy się nad kupnem choinek, przyozdobionych orzechami włoskimi i suszoną cytryną - powiedziały nasze rozmówczynie.

Jak podkreślali wystawcy, na licznych kiermaszach można było zakupić praktycznie wszystkie świąteczne ozdoby. Pani Monika oferowała m.in. choinki i stroiki przyozdobione żywymi i suszonymi owocami.

- Atmosfera jest świąteczna. Czuje się już zbliżające się Boże Narodzenie. Wszystkie swoje ozdoby wykonałam własnoręcznie, dekorując je piernikami, owocami i przyprawami, cynamonem, czy anyżem. Całość nie dość, że wygląda bardzo oryginalnie, to jeszcze wspaniale pachnie - zachwalała pani Monika.  

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Nowinach odbył się po raz czwarty. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution