101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ponad tysiąc nietypowych gołębi można oglądać w Busku

Data publikacji: 15.12.2018 10:57
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Marta Gajda
Komentarze
Dziesiąta edycja Regionalnej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w BuskuZdroju

Dziesiąta edycja Regionalnej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Busku-Zdroju
15.12.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Busku-Zdroju, trwa dziesiąta edycja Regionalnej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Już od godziny 7.00 w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego, można oglądać nietypowe okazy szlachetnych odmian gołębi, drobiu, ptactwa egzotycznego, a także zwierzęta futerkowe.

Jak informuje Robert Pawełczyk, członek Stowarzyszenia Buskich Miłośników Hodowców Gołębi Ozdobnych, Drobiu, Ptaków Egzotycznych i Zwierząt Futerkowych, to doskonała okazja zarówno dla miłośników, jak i hodowców, aby spotkać się i wymienić doświadczenia, ale i świetna propozycja dla tych, którzy chcieliby zobaczyć ponad tysiąc gołębi, około siedemdziesięciu kur oraz pokaz królików.

- Mamy wiele ras gołębi między innymi: Pawik - jedna z najstarszych odmian gołębi, przywieziona z Indii w XVI wieku, czy niemiecki wystawowy, Garłacz Niemiecki. Górnosląski Koroniaty, czy loczek, którego cechą charakterystyczną są na tarczach skrzydeł pióra w kształcie loków. Hitem są kury, które nie mają pierza, tylko sierść - wymienia Robert Pawełczyk.

Jak zaznaczył, wraz z pozostałymi członkami stowarzyszenia, a jest ich około 70. starają się szerzyć zamiłowanie do hodowli ptactwa wśród mieszkańców miasta. W tym celu w każdą drugą niedzielę miesiąca organizowana jest giełda na Placu Targowym przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju.

- Co roku mamy wystawy regionalne. Myślę, że to jest jedna z największych wystaw, więc zapraszamy szkoły, oczywiście bezpłatnie. To będzie taka sobota zwiedzająca - mówi.

Łukasz Lubaś z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza jest jednym z sędziów oceniających mieszczące się w buskiej hali okazy. Jak mówi, to jeden z ważniejszych elementów wystawy.

- Ocena sędziowska ma na celu to, żeby pokazać hodowcy, w którym kierunku ma w swojej hodowli iść, które egzemplarze należy wycofać, które gołębie są najlepsze i powinny iść do rozpłodu. Te cechy najlepsze powinny być pokazane przy tej ocenie - podkreśla Łukasz Lubaś.

Kolejna odsłona dwudniowej wystawy organizowana przez Stowarzyszenie Buskich Miłośników Hodowców Gołębi Ozdobnych, Drobiu, Ptaków Egzotycznych i Zwierząt Futerkowych, odbędzie się już w niedzielę.

Wystawy będą czynne dziś do godziny 17.00 oraz w niedzielę od 7.00 do 15.00.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution