101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kardiochirurdzy ze szpitala na Czarnowie założyli stowarzyszenie

Data publikacji: 15.12.2018 11:54
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Stowarzyszenie pod nazwą „Kardiochirurgia świętokrzyska” zawiązali pracownicy i sympatycy Kliniki Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. - Celem fundacji jest promocja kieleckiej kardiochirurgii oraz szkolenie personelu medycznego - informuje dr Edward Pietrzyk, kierownik Kliniki Kardiochirurgii w szpitalu na Czarnowie.

- Jest to stowarzyszenie, które ma pomóc świętokrzyskiej kardiochirurgii. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na możliwości szkolenia kadry, ponieważ jest to taka dyscyplina, która wymaga ciągłego kształcenia się. Musi także nadążać za nowinkami technologicznymi i technicznymi. W związku z tym, jeśli chcemy utrzymać odpowiedni poziom leczenia, musimy za tymi nowinkami nadążać - mówi dr Edward Pietrzyk.

Jak dodaje, stowarzyszenie będzie także prowadzić m.in. edukację zdrowotną oraz działania szkoleniowo-naukowe i promujące profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych.

- Kolejnym celem stowarzyszenia jest pozyskiwanie dofinansowań, by móc kupować najnowocześniejsze wyposażenie do kliniki. Liczymy na składki członków naszej organizacji oraz wpłaty od osób nam sprzyjających i firm. Wszystko to ma na celu, by nasza klinika utrzymywała się na odpowiednim poziomie i nie odstawała od ogólnych trendów światowej kardiochirurgii - dodał dr Edward Pietrzyk.

Stowarzyszenie powstało w 10 roku działalności Kliniki Kardiochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Trzon zespołu, który tworzył oddział, stanowili specjaliści sprowadzeni do Kielc z Krakowa.

Klinika Kardiochirurgii w lecznicy na Czarnowie w Kielcach jest jedynym tego typu oddziałem w regionie świętokrzyskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution