101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radio Kielce rozdaje choinki. Byliśmy w Kielcach i Sandomierzu

Data publikacji: 15.12.2018 18:41 / Data aktualizacji: 17.12.2018 05:51
Autor: Magdalena Sitek , Emilia Sitarska , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Radio Kielce rozdaje choinki na kieleckim Rynku
Kielce. 17.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

100 żywych choinek rozdaliśmy na kieleckim Rynku w ramach naszej akcji „Choinki dla słuchaczy Radia Kielce”. Do każdego świątecznego drzewka jako upominek dołączony został kalendarz Radia Kielce na 2019 rok.

Mimo chłodu kielczanie licznie przybyli na centralny plac miasta, aby nie tylko otrzymać choinkę, ale również uczestniczyć w zabawach i wspólnym kolędowaniu. Aby otrzymać drzewko trzeba było odpowiedzieć na proste pytania. Np. wymienić trzy potrawy wigilijne, czy podać tytuły ulubionych kolęd.

Kielczanie obierający choinki ocenili akcję jako wyjątkowo udaną okazję do wspólnego spędzenia czasu oraz chwili oddechu w nerwowym okresie przedświątecznym. Wydarzeniu towarzyszyły też występy muzyczne, m.in. dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.

Na Rynku obecny był również Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielce. - Jak zaznaczył nieprzypadkowa liczba 100 choinek łączyła się z tegorocznymi obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodał również, że dzięki akcji Radia Kielce nawet najubożsi mieszkańcy miasta mogą spędzić święta w ciepłej atmosferze.

- Choinka to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia, bez niej nie ma niezwykłej atmosfery, jaka towarzyszy nam w okresie świąt. To pod choinką znajdujemy wymarzone prezenty, na które czekamy cały rok, to także przy drzewku świątecznym spędzamy z bliskimi długie, zimowe wieczory. Dlatego bardzo nas cieszy, że możemy naszym słuchaczom podarować na święta taki świeży, pachnący prezent - mówi Magdalena Sitek, koordynator akcji „Choinki dla słuchaczy Radia Kielce”.

SANDOMIERZ

Mieszkańcy Sandomierza w kolejce po żywą choinkę od Radia Kielce ustawili się już około godziny 15:00. Atmosferę umilili młodzi wykonawcy z Sandomierskiego Studia Piosenki, którzy wykonywali najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Świąteczne choinki wydawane były niemal godzinę. Ci, którzy  wzięli udział w akcji „Choinki dla słuchaczy Radia Kielce” podkreślają, że inicjatywa jest piękna i cieszą się, że rozgłośnia o Sandomierzu nie zapomniała.

- Zmarzłam trochę, ale warto było. Bardzo dziękuję - mówi Beata Wierzbicka, która otrzymała dużą choinkę. Taką, jaką chciała. Z kolei Andrzej Balmas drzewko odebrał jako pierwszy. Mówi, że kolejka po choinki utworzyła się w mgnieniu oka.

Odwiedził nas również burmistrz Sandomierza Marcin Marzec. Jak mówi, ostatni miesiąc po zaprzysiężeniu jest dla niego bardzo intensywny, dlatego z wytęsknieniem czeka na święta.  

- Czekam na miłą i spokojną atmosferę oraz trochę wytchnienia - mówi Marcin Marzec.

We wtorek radiowe choinki będziemy rozdawać w Jędrzejowie i Kazimierzy Wielkiej, a w środę w Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution