101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Góra atrakcji podczas charytatywnej akcji w Skalbmierzu

Data publikacji: 16.12.2018 18:54
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Marta Gajda
Komentarze
Skalbmierz. Moto Pasterka

Skalbmierz. Moto Pasterka
16.12.2018 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

„Człowieku podaj łapę” - pod tym hasłem na Rynku w Skalbmierzu odbyła się akcja charytatywna, której głównym celem była zbiórka karmy i koców dla psów z Fundacji „Corde Canis” z Gunowa-Kolonii. Wydarzenie ściągnęło rzesze miłośników czworonogów, mieszkańców, jak i spore grono darczyńców.

Jak poinformował Marek Juszczyk, burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz, dla każdego, kto zdecydował się wziąć udział w skalbmierskiej „Moto Pasterce”, czekały liczne atrakcje takie jak: pokaz zabytkowych pojazdów, koncert kolędowy w wykonaniu młodych artystów, prezentacje specjalistów na co dzień zajmujących się psami i coś na ząb: kiełbasa z grilla, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, gorąca herbata w kilku odsłonach, a także wiele słodkości.

- „Moto Pasterka” to pierwsze takiego typu wydarzenie, organizowane w Skalbmierzu. Mamy już pierwsze sygnały od mieszkańców, że bardzo im się podobało i że chętnie będą wspierali takie działania - podkreślił burmistrz.

Beata Kwiecień, prezes Fundacji „Corde Canis” zaznacza, że działalność organizacji polega między innymi na niesieniu pomocy zwierzętom, które są często chore, zaniedbane, bite, a nawet przetrzymywane w dramatycznych warunkach.

- Odzew jest naprawdę duży. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, bo niemal każdy, kto zagląda na skalbmierski Rynek, nie wchodzi z pustymi rękoma. To my ludzie jesteśmy odpowiedzialni za te zwierzęta i musimy im pomóc - podkreśliła.

Podobnego zdania jest mieszkanka Skalbmierza, która wraz ze swoimi dwoma pupilami, bez zawahania wzięła udział w niedzielnej akcji.

- Zwierzęta tak samo, jak i my potrzebują pić, jeść, pragną ciepła w domu. Pies jest przyjacielem człowieka, wiem, bo sama mam dwa psy - powiedziała.

Każdy, kto chociażby symbolicznie wsparł zbiórkę, wziął udział w losowaniu wielu atrakcyjnych voucherów.

Fundacja powstała w 2016 roku. Dotychczas wolontariusze pomogli 300 zwierzakom, obecnie utrzymują ponad 20 psów, 5 kotów i jednego kuca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution