101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Służba zdrowia z medalami

Data publikacji: 17.12.2018 14:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Wręczenie odznaczeń dla lekarzy przez Janusza Cieszyńskiego  podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia

Wręczenie odznaczeń dla lekarzy przez Janusza Cieszyńskiego - podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia
Kielce. 17.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ośmiu pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zostało wyróżnionych honorowymi odznakami „Zasłużony dla Ochrony Zdrowia”. Wiceminister Janusz Cieszyński przypomniał, że to dowód uznania dla osób, które włożyły szczególny wkład w rozwój szpitala, w którym pracują.

Wśród odznaczonych znalazła się m.in. doktor Grażyna Pazera, kierownik Kliniki Neonatologii. Jak powiedziała, to docenienie jej starań na rzecz rozwoju kieleckiej neonatologii.

- Całe swoje życie zawodowe poświęciłam pracy dla noworodków. Dwadzieścia lat temu opieka nad noworodkiem w naszym szpitalu wyglądała zupełnie inaczej. Cieszę się, że teraz dołączyliśmy do poziomu europejskiego, że dzieci w naszych rękach są bezpieczne. Województwo świętokrzyskie dzięki niezwykłej pracy wielu ludzi, znajduje się w zupełnie innym miejscu. Dla mnie to ogromne wyróżnienie, radość i satysfakcja - dodała doktor Grażyna Pazera.    

Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Zdrowia” z rąk wiceministra otrzymał także Wojciech Kiebzak, kierownik Działu Fizjoterapii.

- Szczęśliwi ci, którzy mogą cieszyć się pracą i tak jak w naszych zawodach nieść pomoc innym. Ta odznaka zachęca do jeszcze większego wysiłku, jeszcze lepszej pracy. Odbieram ją bardzo osobiście i właśnie w kontekście pomocy pacjentom - dodał Wojciech Kiebzak.

Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Zdrowia” otrzymali także Tomasz Cebula, Agnieszka Jakubczyk, Elżbieta Kałużna-Cebula, Edward Pietrzyk, Beata Buk oraz Małgorzata Szerla.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution