101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marek Piekarczyk gwiazdą koncertu charytatywnego w kieleckim teatrze

Data publikacji: 17.12.2018 22:35
Kategoria: Kultura /Źródło: Dorota Klusek
Komentarze
Koncert charytatywny w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Koncert charytatywny w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Kielce. 17.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 50 tysięcy złotych udało się zebrać podczas akcji charytatywnej, której zwieńczeniem był koncert pod hasłem „Weź się podziel…”. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek wieczorem w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Pieniądze zostaną przeznaczone na dwie chore dziewczynki: 2-letnią Amelkę i jej trzymiesięczną siostrę Basię oraz na walczącą z nowotworem Czesławę Śmiech, wieloletnią pracownicę teatru. Gwiazdą wieczoru był wokalista Marek Piekarczyk

Dziewczynki cierpią na bardzo rzadką chorobę genetyczną, Wodzony Zespół Nerczycowy Typu Fińskiego. Amelka ma usunięte obie nerki, jest codziennie dializowana przez 11 godzin. Choroba jest nieuleczalna, a jedyny ratunek dla niej to przeszczep. Ten sam los niestety musi podzielić mała Basia, ale jak mówi mama sióstr, Paulina Gajęcka nie mogą czekać bezczynnie.

- Żeby dziewczyny dotrwały do przeszczepu potrzebna jest rehabilitacja, niezbędne jest leczenie zapobiegawcze i specjalne mleko sprowadzane z zagranicy dla dzieci dializowanych, które jest niezmiernie drogie. Puszka kosztuje 250 złotych, a starcza nam na trzy-cztery dni - wyjaśniła.

Podczas koncertu mamie towarzyszyła Amelka, bo mała Basia jest w szpitalu. Kobieta nie kryła wzruszenia. - Dziękujemy serdecznie za to dzisiejsze wydarzenie, które jest dla nas niesamowitą niespodzianką, bardzo przyjemną, no i też za inne gesty dobrych ludzi - mówiła.

Tego wieczoru dobrych gestów nie brakowało. Publiczność otworzyła serca i portfele, chętnie biorąc udział w licytacjach. Niezwykle zacięta walka stoczyła się o figurkę „Dziewczyna w spodniach” z fabryki porcelany w Ćmielowie. Jej cena wywoławcza wynosiła 300 złotych, a została kupiona za 3,5 tysiąca złotych. Natomiast za 4 tysiące znalazł nowego właściciela medal finału Pucharu Polski z 2015 roku, który podarował szczypiornista Grzegorz Tkaczyk.

Pod młotek poszły też między innymi: obrazy, grafiki, biżuteria, suknie od projektantek, tort, a nawet… fotel, czy podniesienie kurtyny. Do podbijania cen przyczynili się prowadzący aukcję: Ola Niemczyk, Ewelina Gronowska i Andrzej Plata.

Licytacja miała niezwykłą, świąteczną oprawę. Kolędy wykonali znakomici muzycy: Żaneta Łabudzka, Dominik Skrzyniarz, Mateusz Salata & Paweł Okła (część zespołu Hook) oraz aktorzy Teatru imienia Stefana Żeromskiego. Akompaniowali im: Łukasz Mazur (piano), Ania Pawłowska (kontrabas i gitara basowa) oraz Jakub Mazur (instrumenty perkusyjne).

Gwiazdą wieczoru był wokalista zespołu TSA, Marek Piekarczyk. Jak sam zdradził, nie trzeba było go długo namawiać, by wziął udział w wydarzeniu. Powodów było kilka:

- Po pierwsze lubię Kielce, mam tutaj przyjaciół i często przyjeżdżam prywatnie, a jak mam okazję zaśpiewać, to czemu nie? Ja lubię śpiewać. Jeśli chodzi to pomaganie, to zawsze jest ktoś słabszy od nas, ktoś mniejszy - mówił artysta. Na aukcję podarował zdjęcie ze swoim autografem oraz koszulkę.

Po koncercie odbył się wernisaż zdjęć Anny Trawki, pod tytułem „Stacja integracja”. Fotografie zostały wykonane podczas sesji zdjęciowej do najnowszego projektu Fundacji „Kochaj mnie po prostu” w obiektywie Anny Łosak, w której udział wzięli rodzice wraz ze swoimi wyjątkowymi dziećmi.

Organizatorami przedsięwzięcia były: Radio EM Kielce, Fundacja „Kochaj Mnie Po Prostu”, TVP3 Kielce oraz Teatr imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution