101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zwierzęta z szopki w Chęcinach czekają na dzieci

Data publikacji: 26.12.2018 10:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Żywa szopka w Chęcinach

Żywa szopka w Chęcinach
Chęciny . 26.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Do 6 stycznia można oglądać żywą szopkę u Franciszkanów w Chęcinach. W drewnianej konstrukcji, zbudowanej, jak co roku, na placu klasztornym, są między innymi zające, owce, kozy, kaczki i gołębie. Jest też osiołek i klacz „Martynka”.

Szopkę odwiedzają mieszkańcy Chęcin i okolicznych miejscowości. Najbardziej z możliwości zobaczenia zwierząt cieszą się dzieci, ale nie tylko. Starsze osoby także są zachwycone żywą szopką. Wiele z nich podkreśla, że ustawienie konstrukcji na placu klasztornym jest już miejscową tradycją.

- Szopka jest piękna. Co roku przychodzimy tutaj z naszymi dziećmi, aby pokazać im konie i osiołki. Hodujemy króliki i gęsi, więc dzieci wiedzą, jak te zwierzęta wyglądają, ale tu jest ich znacznie więcej. Miło jest przyjść, popatrzeć i pogłaskać - mówili zwiedzający.

Szopka jest oświetlona, aby można było oglądać zwierzęta również nocą. W centrum znajduje się żłóbek z figurą Dzieciątka Jezus.

Zarówno szopkę, jak i jasełka przygotowali pacjenci franciszkańskiego ośrodka Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień „San Damiano”.  Jasełka wystawione będą przy bazylice w Krakowie, gdzie również podziwiać można żywą szopkę stworzoną przez Franciszkanów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution