101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pieśni patriotyczne i hip hop. Wyjątkowy koncert TVP3 Kielce

Data publikacji: 28.12.2018 13:52
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Kultura
Komentarze
19.12.2018 Kielce. Koncert zorganizowany przez TVP3 KielceNiepodległa  świętokrzyski marsz do wolności

19.12.2018 Kielce. Koncert zorganizowany przez TVP3 Kielce„Niepodległa – świętokrzyski marsz do wolności”
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pieśni patriotyczne, przeboje Czesława Niemena i Grzegorza Ciechowskiego oraz piosenki hip hopowe można było usłyszeć podczas wyjątkowego koncertu, który odbył się w Muzeum Narodowym.

„Niepodległa - świętokrzyski marsz ku wolności” to pomysł Przemysława Predygiera, dyrektora kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej. Jak mówi - chciał uczcić w ten sposób stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Sam koncert będzie częścią widowiska, które TVP3 Kielce wyemituje w Sylwestra. Jak podkreśla Przemysław Predygier utwory, które usłyszeliśmy są doskonale znane, ale ich aranżacje mogą zaskoczyć widzów TVP3 Kielce.

- To było zadanie dla reżysera, jak zaaranżować je, żeby były inne, a mimo to podobały się słuchaczom i wpadały w ucho. Myślę, że to się udało. Warto dodać, że dziś nagrywaliśmy tylko koncert, natomiast w naszym widowisku będą też sceny z grupami rekonstrukcyjnymi. Pełne dzieło do zobaczenia na naszej antenie w poniedziałek o godzinie 19 - zapowiada dyrektor.

Gwiazdami koncertu byli znani artyści. W Pałacu Biskupów Krakowskich śpiewali między innymi Marek Piekarczyk, Kasia Dereń czy Olga Szomańska. Jak mówi poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości - była to wspaniała uczta duchowa.

- Obchodzimy pamiątkę odzyskania niepodległości w wyjątkowym czasie, bo to jest czas Świąt Bożego Narodzenia. I jestem wdzięczny wszystkim artystom, którzy tu wystąpili, miód na serce lali, bo przypomnieli piękne pieśni związane z naszą drogą do niepodległości - mówi parlamentarzysta.

Jak dodaje poseł, nowoczesne aranżacje na pewno zdobędą uznanie młodych ludzi. To kolejny powód, żeby 31 grudnia o godzinie 19 włączyć TVP 3 Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution