101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielka muzyka w Opatowie

Data publikacji: 29.12.2018 21:52
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Kultura
Komentarze
Opatów. Noworoczny koncert wiedeński

Opatów. Noworoczny koncert wiedeński
Opatów. 29.12.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Urząd Miasta i Gminy w Opatowie przygotował dla mieszkańców muzyczną niespodziankę na koniec roku. W sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury odbył się noworoczny koncert wiedeński w wykonaniu Narodowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej, śpiewaków operowych i baletu.

Artyści zaśpiewali arie m.in. Straussa, Lehara i Offenbacha. Jak się okazuje, takich wydarzeń w Opatowie brakowało. Muzycy zostali przyjęci bardzo ciepło, a publiczność uważa, że podobnych inicjatyw powinno być więcej.

- W Opatowie nie było takich wydarzeń, trzeba było jeździć do większego miasta  - mówi jedna z mieszkanek.

O zainteresowaniu noworocznym koncertem świadczy fakt, że sala widowiskowa Opatowskiego Ośrodka Kultury została wypełniona po brzegi. Burmistrz Grzegorz Gajewski informuje, że z zaproszenia skorzystali mieszkańcy powiatu opatowskiego, ale także Ostrowca Świętokrzyskiego. Podkreśla, że koncert był także testem dla opatowskiej społeczności.

- Okazuje się, że mieszkańcy są zainteresowani i to cieszy. W kampanii wyborczej mówiłem o tym, że trzeba zadbać o kulturę i to realizuję - mówi Grzegorz Gajewski.

Katarzyna Lipowska, menadżer orkiestry mówi, że artyści noworoczne koncertowanie po Polsce rozpoczęli w piątek. Potrwa ono do końca stycznia. Chwali atmosferę, jaką stworzyli widzowie.

- Do takich miejsc uwielbiamy przyjeżdżać, jesteśmy ciepło przyjmowani - mówi Katarzyna Lipowska. Dodaje, że w orkiestrze gra 21 muzyków.

Koncertu wysłuchało dziś około 250 osób.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution