101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W nowym roku redukcja zatrudnienia w kieleckim starostwie?

Data publikacji: 31.12.2018 15:43
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Starostwo powiatowe

Starostwo powiatowe
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Duże zmiany w kieleckim starostwie. Będą nowe wydziały, ale też zwolnienia. Od 1 stycznia wejdzie w życie nowa struktura organizacyjna urzędu. Jak mówi Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki większość wydziałów pozostanie bez zmian, ale przybędą też dwa nowe.

- Utworzymy Wydział Strategii i Rozwoju, który zajmie się pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. Poza tym przekształcamy Zespół do Spraw Edukacji w nowy wydział. Będzie to Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki - informuje Tomasz Pleban.

Jak tłumaczy wicestarosta, edukacja, sport czy kultura to tematy zwykle mocno ze sobą powiązane, więc warto, żeby zajmował się nimi osobny wydział.

Ważną nowością będzie też powołanie zespołu kontroli podległego bezpośrednio staroście. Zadaniem nowej jednostki będzie kontrola stowarzyszeń i fundacji oraz jednostek podległych powiatowi.

Najprawdopodobniej nie zmienią się naczelnicy w obecnych wydziałach, ale Tomasz Pleban nie ukrywa, że w nadchodzącym roku może dojść do redukcji zatrudnienia w starostwie. To dlatego, że urząd przygotowuje dużą restrukturyzację.

- W 2000 roku w starostwie pracowało 116 osób, teraz mamy prawie 350 pracowników. To ogromny wzrost zatrudnienia i zastanawiamy się, czy w każdym przypadku był on podyktowany faktycznymi potrzebami i dodatkowym zadaniami, które otrzymały powiaty. Najprawdopodobniej nie - twierdzi Tomasz Pleban.

O tym, jak wyglądać będzie restrukturyzacja i ile osób straci pracę, zadecyduje audyt wewnętrzny, który przeprowadzi starostwo. Tomasz Pleban tłumaczy, że zanim dojdzie do ewentualnych zwolnień, władze powiatu chcą sprawdzić obciążenie pracą poszczególnych wydziałów i pracowników. Jak zapewnia wicestarosta, jeżeli będzie taka możliwość, to zamiast zwolnień będą rozważane przesunięcia do innych wydziałów, a osoby, które nabyły uprawnienia emerytalne będą mogły przejść na emeryturę.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution