101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyjątkowy koncert, szczytny cel. Stanisław Soyka kolędował na Świętym Krzyżu

Data publikacji: 02.01.2019 13:27 / Data aktualizacji: 06.01.2019 18:32
Autor: Iwona Murawska , Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
06.01.2019 Święty Krzyż. Bazylika. Koncert charytatywny dla pani Doroty Józoń z Nowej Słupi

06.01.2019 Święty Krzyż. Bazylika. Koncert charytatywny dla pani Doroty Józoń z Nowej Słupi
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu Stanisława Soyki można było posłuchać podczas koncertu charytatywnego w bazylice na Świętym Krzyżu. Jak przyznał artysta, chętnie bierze udział w tego typu wydarzeniach.

- Jak tylko mogę wziąć udział w takich koncertach i widzę, że mają sens, to chętnie pomagam. Człowiek wierzy, nie opuszcza go nadzieja, że będzie lepiej. Wierzymy, że jesteśmy w stanie komuś pomóc. Nie wolno tylko zaniechać naszych prób i działań - dodał Stanisław Soyka.

Oprócz Stanisława Soyki, podczas koncertu wystąpili także Zuzia Bera, Wiktoria Gawron, Echo Łysicy, Maria Żelazowska i zespół śpiewaczy Modrzewianki. W ich wykonaniu posłuchać można było m.in. ludowych pastorałek.

Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pomoc Dorocie Józoń z Nowej Słupi, która od kilkunastu lat choruje na stwardnienie rozsiane. Po koncercie pani Dorota nie kryła wzruszenia.

- Koncert był przepiękny. Bardzo jestem wzruszona, że tyle osób poświęciło dla mnie swój czas. Dziękuję również za zebrane pieniądze. Pozwolą mi one w leczeniu, rehabilitacji, która pomoże mi utrzymać się w formie i w miarę normalnie funkcjonować - dodała Dorota Józoń. 

W koncercie, oprócz mieszkańców z gmin Nowa Słupia i Bielin, wzięli udział m.in. świętokrzyscy parlamentarzyści. Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że miarą człowieczeństwa jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.

- Dwa tysiące lat temu Jezus objawił się światu poprzez narodzenie w stajence i poprzez pokłon Trzech Króli. Dzisiaj, w dwudziestym pierwszym wieku, powinien objawiać się światu poprzez swoich wyznawców, również przez takie dzieła miłosierdzia, bo tak trzeba nazwać ten koncert. To szczególne wydarzenie w okresie kolędowania, w okresie około bożonarodzeniowym poświęcone potrzebującej osobie, ale też mające wymiar wspólnotowy - dodał senator Krzysztof Słoń. 

To jest wyjątkowy dzień dla kościoła, wyjątkowy koncert, w wyjątkowym miejscu, jakim jest Święty Krzyż - powiedziała z kolei Anna Krupka, wiceminister Sportu i Turystyki.

- Cieszę się, że Święty Krzyż pomaga, wspiera takie inicjatywy, które niosą pomoc. To jest też kontynuowanie takiej dobrej tradycji tego, że sanktuarium Świętego Krzyża przez lata było bastionem polskiego chrześcijaństwa i kultury - dodała wiceminister Anna Krupka. 

Organizatorem koncertu byli Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej i Stowarzyszenie Per Crucem, a partnerem wydarzenia było Polskie Radio Kielce.

Patronat nad koncertem objęli m.in. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewoda Agata Wojtyszek i starosta kielecki Mirosław Gębski.

Panią Dorotę można wesprzeć także wpłacając pieniądze na konto Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Caritas Diecezji Sandomierskiej nr: 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem: „darowizna dla Pani Doroty Józoń".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution