101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Obwodnica Chmielnika prawie gotowa. Kiedy pojedziemy nową trasą?

Data publikacji: 02.01.2019 16:54
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Kończy się budowa obwodnicy Chmielnika. Droga zostanie udostępniona do ruchu 14 stycznia. Uroczyste otwarcie planowane jest przy udziale wiceministra rozwoju Adama Hamryszczaka. Jak informowaliśmy, w ramach inwestycji został zbudowany 1,5-kilometrowy odcinek trasy krajowej nr 73 oraz prawie 3-kilometrowy fragment drogi wojewódzkiej 765.

Nowa obwodnica omija Chmielnik od północy. Rozpoczyna się od pięciowlotowego ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 73 i biegnie w kierunku południowo- wschodnim, aż do połączenia z istniejącym śladem drogi wojewódzkiej nr 765.

Z zakończenia inwestycji cieszą się przede wszystkim mieszkańcy Chmielnika. Dzięki niej ruch tranzytowy ominie centrum miejscowości. Paweł Wójcik, burmistrz miasta wskazuje także na inne korzyści. Jedną z nich jest uwolnienie kolejnych terenów inwestycyjnych w gminie.

- Już mamy informacje od firm, które chciałyby zainwestować w pobliżu terenów położonych obok obwodnicy. Planujemy także opracować plan zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów. Budowa tej drogi to szansa dla naszej gminy na pozyskanie nowych inwestorów - mówi.

Zdaniem Andrzeja Bętkowskiego, marszałka województwa świętokrzyskiego, dzięki nowej drodze poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców i podróżujących.

- Droga ominie Chmielnik, ale my tej miejscowości nie będziemy omijać. Mieszkańcy doczekali się nowoczesnego rozwiązania komunikacyjnego i cieszę się, że kolejna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo zostanie oddana do użytku. To dla Chmielnika kolejny impuls do rozwoju - stwierdził marszałek.

Marszałek przekonuje także, że inwestycje w infrastrukturę drogową w tym roku nie zwolnią. Wydatki na ten cel będą rekordowe wyniosą ponad 450 milionów złotych. W budżecie zaplanowano m.in. realizację obwodnic: Ćmielowa, Daleszyc, Jędrzejowa i Staszowa. Inwestycja jest warta prawie 47 milionów złotych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution