101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowa siedziba NFZ powstanie u podnóża Karczówki. Wydano warunki zabudowy

Data publikacji: 03.01.2019 11:07
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
U podnóża Karczówki powstanie nowa siedziba świętokrzyskiego oddziału  NFZ

U podnóża Karczówki powstanie nowa siedziba świętokrzyskiego oddziału NFZ
Kielce. 03.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miejscy urzędnicy wydali warunki zabudowy dla nowej siedziby świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Ma ona powstać przy ulicy Kamińskiego, u podnóża Karczówki w Kielcach. Pozytywne opinie w sprawie budowy wydali już także Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska i konserwator zabytków.

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego NFZ, pod uwagę brano kilka lokalizacji, jednak ta u podnóża Karczówki jest najbardziej korzystna i atrakcyjna dla instytucji.

- Decyzja o warunkach zabudowy została już wydana, ale jeszcze do nas nie wpłynęła. Spośród wszystkich proponowanych przez miasto działek, najbardziej odpowiada nam ta przy ulicy Kamińskiego. Innych nie akceptujemy - dodaje Małgorzata Kiebzak.

Jak podkreśla, ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji nowej siedziby świętokrzyskiego NFZ podejmie w przyszłym tygodniu prezes centrali tej instytucji.

- Zgodę wyrazić musi także rada funduszu w Warszawie. Kolejnym krokiem będzie sprzedaż działki przy ulicy Wrzosowej w Kielcach i zakup nieruchomości przy ulicy Kamińskiego. W planie inwestycyjnym zabezpieczyliśmy już pierwsze pieniądze na realizację tej inwestycji. Pochodzą one z funduszu inwestycyjnego, a nie z puli przeznaczonej na świadczenia opieki zdrowotnej - podkreśla Małgorzata Kiebzak. 

Pierwsze prace związane z budową nowej siedziby funduszu mają się rozpocząć w tym roku, a inwestycja potrwa kilka lat. Dwukondygnacyjny budynek będzie odsunięty od ulicy Karczówkowskiej o 60 metrów i zostanie wbudowany w skarpę. Natomiast budynek, w którym obecnie mieści się fundusz, prawdopodobnie zostanie sprzedany.

Jak informowaliśmy, pierwotnie NFZ miał wybudować swoją siedzibę przy ulicy Wrzosowej. Jednak w związku z planem utworzenia tam laboratoriów Głównego Urzędu Miar, miasto musiało zaproponować alternatywną działkę przy ulicy Kamińskiego. Ta propozycja spotkała się z protestem lokalnych środowisk i kieleckich stowarzyszeń, które twierdziły, że nowe obiekty zaburzą widok na zabytkowy klasztor i wzgórze. W związku z tym ratusz przygotował dodatkowe propozycje. Wśród proponowanych lokalizacji był m.in. skwer przy Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Grunwaldzkiej oraz budynek przy ulicy Leśnej, gdzie mieścił się Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution