101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Paweł Dzierżak oficjalnie szefem świętokrzyskiej policji

Data publikacji: 03.01.2019 13:26
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Powołanie insp. Pawła Dzierżaka na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Na zdjęciu insp. Paweł Dzierżak oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk

Kielce. Powołanie insp. Pawła Dzierżaka na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Na zdjęciu: insp. Paweł Dzierżak oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk
Kielce. 03.01.2019 / Fot. KWP w Kielcach

Inspektor Paweł Dzierżak od dzisiaj pełni obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Nowego szefa garnizonu świętokrzyskiego przywitał w nowym miejscu pracy Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i jego zastępca nadinsp. Dariusz Augustyniak.

W uroczystości wzięli udział m.in. wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa świętokrzyskiego, a także przedstawiciele pozostałych służb mundurowych. Spotkanie odbyło się w sali narad im. Jana Piwnika „Ponurego” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W trakcie uroczystości Komendant Główny Policji przedstawił nowego szefa garnizonu świętokrzyskiego i odniósł się do jego dotychczasowej służby, uznając, że jak dotąd bardzo dobrze wykonywał powierzone mu zadania.

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Paweł Dzierżak przywitał wszystkich gości, podziękował za zaufanie i dodał, że dotychczasowe doświadczenie będzie starał się wykorzystać w pracy dla bezpieczeństwa mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Inspektor Paweł Dzierżak jest absolwentem pedagogiki ze specjalnością wychowanie obronne Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie, a 2006 roku został jego dowódcą. 15 lutego 2012 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, a 1 kwietnia 2015 roku został powołany na stanowisko I zastępcy. Od dziś pełni obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution