101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koniec wojny dyrektorów?

Data publikacji: 03.01.2019 15:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

15.11.2018 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii. ŚCO
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jest wstępne porozumienie w sprawie pilotażu pakietu onkologicznego w naszym regionie. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze dogadał się w tej sprawie z dyrektorem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii – dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce.

Dyrektorzy lecznic spotkali się dziś z Markiem Bogusławskim, członkiem zarządu województwa świętokrzyskiego, odpowiedzialnym za służbę zdrowia.

Jak informowaliśmy, Youssef Sleiman zarzucał Stanisławowi Góździowi próbę degradacji lecznicy w Czerwonej Górze do tzw. pierwszego stopnia referencyjności. W praktyce oznaczałoby to, że decydujący głos na temat metod i miejsca leczenia pacjentów chorych na raka płuca mieliby mieć specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, a nie tak jak dotychczas z Czerwonej Góry.

Nasze informacje dotyczące wstępnego porozumienia pomiędzy dyrektorami potwierdza Marek Bogusławski. Nie chciał jednak zdradzić, jakie są ostateczne ustalenia.

- Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia korzystnego dla obu stron porozumienia. Musimy mieć jeszcze trochę czasu, ale wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedział Marek Bogusławski.

Realizacji pakietu onkologicznego dotyczyło będzie także spotkanie w Ministerstwie Zdrowia, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Sieć onkologiczna zakłada m.in. powołanie koordynatorów, którzy będą prowadzić pacjenta od początku diagnozy, aż do wyleczenia choroby.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution