101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szczepionkowy pat trwa

Data publikacji: 03.01.2019 16:37
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nadal pat w sprawie bezpłatnych szczepień dzieci przeciw meningokokom w Kielcach. Jak informowaliśmy, z powodu zwłoki prezydenta Bogdana Wenty z podpisaniem stosowanego rozporządzenia, niektóre kieleckie przychodnie nie wykonują tego zabiegu.

Inne co prawda szczepią dzieci, ale jeżeli prezydent nie podpisze umowy, prywatne podmioty będą musiały sfinansować wykonane już szczepienia z własnych budżetów.

Marcin Różycki, wiceprezydent miasta twierdzi, że bezpłatne szczepionki przeciw meningokokom dla małych kielczan będą dostępne najpóźniej za kilka dni. - Jeszcze rozmawiamy, badam tylko procedurę, ale to jest kwesta jutra lub najpóźniej poniedziałku. Program bezpłatnych szczepień przeciw meningokokom nie jest zagrożony. Na pewno będzie realizowany – przekonuje Marcin Różycki.

Bezpłatne szczepienia dzieci przeciw meningokokom zostały wprowadzone w Kielcach, decyzją ówczesnego prezydenta Wojciecha Lubawskiego w 2008 roku. Miasto co roku przeznaczało na te zabiegi kilkaset tysięcy złotych. Do ubiegłego roku, fundowało także szczepienia przeciw pneumokokom, ale teraz są one finansowane z budżetu państwa.

Meningokoki, to groźne dla zdrowia bakterie, które są najczęściej przyczyną zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych lub sepsy. Mogą również wywoływać zapalenie płuc, ucha środkowego, osierdzia, wsierdzia i stawów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution