101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Stadion w Bielinach przejdzie gruntowną modernizację

Data publikacji: 03.01.2019 19:23
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Stadion w Bielinach

Stadion w Bielinach
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

W Bielinach powstanie profesjonalny kompleks lekkoatletyczny. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, gmina będzie mogła zmodernizować już istniejący stadion, który od lat nie był remontowany. Jak informuje Sławomir Kopacz, wójt Bielin, urząd pozyskał 800 tysięcy złotych dofinansowania, które pozwoli między innymi na wyremontowanie czterotorowej bieżni o długości 400 metrów.

- Dodatkowo będą także stanowiska do skoku w dal, wzwyż, czy pchnięcia kulą. Dzięki pracom modernizacyjnym, w połączeniu z istniejącymi obiektami: orlikiem, boiskami do piłki ręcznej, siatkowej i kortami tenisowymi stworzony zostanie kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy - dodaje.

Sławomir Kopacz zaznacza, że w przyszłości wokół stadionu mogą powstać także trybuny. Wójt dodaje, że dofinansowanie z resortu sportu i turystyki nie byłoby możliwe bez wsparcia wiceminister Anny Krupki, świętokrzyskiej parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości.  

Gmina Bieliny była jedynym samorządem w województwie świętokrzyskim, który uzyskał dofinansowanie z programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej. Zakończenie prac przy modernizacji stadionu planowane jest w 2020 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution