101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolędowanie z Soyką na Świętym Krzyżu. Będzie można pomóc

Data publikacji: 04.01.2019 08:12
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
o. Dariusz Malajka rektor bazyliki na Świętym Krzyżu

o. Dariusz Malajka, rektor bazyliki na Świętym Krzyżu
Kielce. 04.01.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Stanisław Soyka zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy, podczas koncertu charytatywnego w bazylice na Świętym Krzyżu. Wydarzenie odbędzie się w uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia o godzinie 16:00. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pomoc pani Dorocie Józoń z Nowej Słupi, która choruje na stwardnienie rozsiane.

Jak powiedział rektor bazyliki ojciec Dariusz Malajka - okres Bożego Narodzenia zachęca nas do dzielenia się z innymi. Możemy się inspirować postawą trzech mędrców, którzy przynieśli Jezusowi dary i sami pomagali biednym czy potrzebującym. Jak pokazują ostatnie lata, ludzie chętnie uczestniczą w organizowanych Orszakach Trzech Króli i podczas tych wydarzeń wspierają swoimi datkami organizacje charytatywne czy konkretnych ludzi. Wiele osób czuje potrzebę podzielenia się tym co posiadają. Każdy datek, każda złotówka to konkretna pomoc. 

Jak dodał gość Radia Kielce, przez dwa ostatnie lata podczas koncertów w bazylice zbierano pieniądze na rodziny pogorzelców. Tym razem datki przeznaczone będą na pomoc pani Dorocie z gminy Nowa Słupia, która potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji.

Podczas koncertu obok Stanisława Soyki będzie można usłyszeć zespoły Echo Łysicy i Modrzewianki oraz solistów Zuzię Berę, Wiktorię Gawron czy Marię Żelazowską. W ich repertuarze znajdą się m.in. ludowe wykonania pastorałek.

Koncert charytatywny organizują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej i Stowarzyszenie Per Crucem. Partnerem wydarzenia jest Polskie Radio Kielce. 

Patronat nad koncertem objęli m.in. biskup sandomierski - Krzysztof Nitkiewicz, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewoda Agata Wojtyszek i starosta kielecki - Mirosław Gębski.

Cegiełki, będące wejściówkami na koncert w cenie 50 i 100 złotych są dostępne w klasztorze na Świętym Krzyżu oraz w siedzibie Radia Kielce. Osoby, które odbiorą cegiełki w siedzibie naszej rozgłośni, dokonają płatności na Świętym Krzyżu.

Panią Dorotę można wesprzeć także wpłacając pieniądze na konto Caritas Diecezji Sandomierskiej. 

Caritas Diecezji Sandomierskiej nr: 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561

z dopiskiem: „darowizna dla Pani Doroty Józoń".


Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution