101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Na ferie sprawnym autokarem. Policja szczegółowo skontroluje pojazd

Data publikacji: 04.01.2019 11:52 / Data aktualizacji: 10.01.2019 13:31
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Izabela Mortas
Komentarze
Punkt kontroli autokarów na parkingu przy stadionie piłkarskim przy ulicy Ściegiennego w Kielcach

Punkt kontroli autokarów na parkingu przy stadionie piłkarskim przy ulicy Ściegiennego w Kielcach
Kielce. 10.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Autokary wiozące dzieci na zimowy wypoczynek będą dokładnie sprawdzane. Wspólną akcję przygotowują Starostwo Powiatowe, Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji.

Ferie w Świętokrzyskiem rozpoczną się dokładnie 14 stycznia.

Jak informuje Mirosław Gębski, starosta kielecki, dzięki działaniom władz powiatu i kuratorium, autokary można sprawdzić bezpłatnie w okręgowych stacjach kontroli pojazdów.

- Uważam, że warto wziąć udział w tej akcji. Rodzice będą spokojniejsi o podróż swoich dzieci do miejsca wypoczynku - mówi.

Oceny stanu technicznego autokaru można dokonać w czasie pracy punktów kontroli w powiecie. W Kielcach akcja rozpocznie się w sobotę, 12 stycznia i potrwa do niedzieli, 27 stycznia. Punkt kontroli w stolicy regionu zostanie utworzony na parkingu przy ulicy Ściegiennego, obok stadionu Korony. Stan techniczny pojazdów będzie sprawdzany w godzinach od 6:00 do 10:00.

Sierżant Małgorzata Pędzik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zapowiada, że funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim stan techniczny pojazdu.

- Zwrócą też uwagę na trzeźwość kierującego oraz wymagane dokumenty. Stan techniczny będzie sprawdzany dość szczegółowo. Policjanci wezmą pod uwagę ogumienie pojazdu, układ kierowniczy, układ hamulcowy, jak również oświetlenie oraz wyposażenie autokaru – mówi.

- W kieleckim punkcie nie ma potrzeby zapowiadania przyjazdu na kontrolę, gdy na miejscu czuwają policjanci bądź inspektorzy ruchu drogowego. Istnieje natomiast możliwość umówienia się na inną godzinę - dodaje sierżant Małgorzata Pędzik. Wystarczy zadzwonić do Wydziału Ruchu Drogowego, pod numer 41-349-37-07 lub 112. Należy zgłosić kontrolę odpowiednio wcześniej, podać jej miejsce i czas.

Punkty kontroli autokarów na terenie województwa świętokrzyskiego są dostępne na stronie KWP Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution