101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prokuratorskie zarzuty za nieudzielenie pomocy?

Data publikacji: 04.01.2019 12:04
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Radio Kielce

Niewykluczone, że pasażerowie pojazdu, który najechał w Zawichoście na leżącego na jezdni 33-letniego mężczyznę usłyszą prokuratorskie zarzuty. Do zdarzania doszło 1 stycznia, przy ulicy Plażowej w Zawichoście.

Śledczy ustalili, że w pojeździe, który prowadził Kacper C. znajdowały się jeszcze cztery osoby. Po zdarzeniu kierowca zatrzymał się i wraz z dwojgiem pasażerów wysiadł z samochodu. Następnie wszyscy uciekli z miejsca zdarzenia i nie udzielili pomocy pokrzywdzonemu. Chwilę później inny kierowca zauważył leżącego mężczyznę i wezwał pogotowie ratunkowe. Niestety, jego życia nie udało się uratować.

Wczoraj 18-letni kierowca usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że kluczowa dla tej sprawy będzie opinia biegłego sądowego, który ustali czy mężczyzna leżący na drodze żył w chwili wypadku. 

Kacper C. przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Sandomierzu nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowy areszt podejrzanego na 2 miesiące. Marcin Sobierajski, wiceprezes instytucji informuje, że sąd zastosował dozór policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 50 tysięcy złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution