101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To będzie prawdziwa rewolucja komunikacyjna w Kielcach

Data publikacji: 04.01.2019 15:45
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Skrzyżowanie Al. Solidarności i ulicy Świętokrzyskiej

Skrzyżowanie Al. Solidarności i ulicy Świętokrzyskiej
Kielce. 04.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Szykuje się rewolucja komunikacyjna w centrum Kielc. W okolicy Galerii Echo może powstać trójpoziomowy wiadukt. Stanie się tak, jeżeli drogowcy zrealizują plan poprowadzenia przez miasto drogi ekspresowej S74. Rozwiązanie przygotowane przez inżynierów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest teraz analizowane przez miejskich drogowców.

Skrzyżowanie Al. Solidarności i ulicy ŚwiętokrzyskiejKielce. 04.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiej GDDKiA wyjaśnia, że budowa wiaduktu, może zostać włączona do dotychczasowych wariantów budowy S74.

- Planujemy, aby w ciągu alei Solidarności powstał wiadukt. Służyłby on ruchowi tranzytowemu. Dzięki temu rozwiązaniu, powstałoby tam trójpoziomowe skrzyżowanie, z zachowaniem ruchu lokalnego na obecnym poziomie oraz drogą ekspresową w wykopie - powiedziała Małgorzata Pawelec.

Jak informowaliśmy, w ostatnich latach pojawiły się dwie koncepcje przebiegu ekspresówki. Zakładały, że zostanie ona poprowadzona starym śladem, ulicami: Łódzką, Jesionową i Świętokrzyską. Jedna planuje, że droga częściowo będzie przebiegać w wykopie, a drugie, że na estakadzie. Oba spotkały się ze sprzeciwem mieszkańców. Dlatego drogowcy opracowali trzeci wariant zakładający poprowadzenie drogi w tunelu.

- Zamknięty wykop, w którym droga rozpoczynałaby się od skrzyżowania z ulicą Olszewskiego do skrzyżowania z ulicą Warszawską. Ten wariant chcemy zgłosić we wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej. Ważne jest, że poprowadzenie drogi w tunelu pozwoli na zachowanie istniejącego układu komunikacyjnego w mieście - dodaje rzecznik.

W ubiegłym roku, przygotowania do budowy ekspresowej „74” w naszym województwie zdecydowanie przyspieszyły. Ogłoszono już przetargi na opracowanie niezbędnych dokumentacji dla stu kilometrów trasy w naszym regionie. Budowa ma także zapewnione finansowanie.

Skrzyżowanie Al. Solidarności i ulicy ŚwiętokrzyskiejKielce. 04.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution