101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyjątkowy koncert dla pasjonata historii

Data publikacji: 04.01.2019 21:02
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sandomierz. Koncert charytatywny dla Adama Bidasa. Anna Przybysz ze Strzelcami

Sandomierz. Koncert charytatywny dla Adama Bidasa. Anna Przybysz ze Strzelcami
04.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Piosenki patriotyczne, ludowe, gospel oraz kolędy - to wszystko wyśpiewano i zagrano w Zamku Królewskim w Sandomierzu podczas koncertu charytatywnego na rzecz Adama Bidasa. Stwierdzono u niego guza wątroby. Pieniądze są potrzebne na zabieg termoablacji, na który w ramach NFZ czeka się rok.

Adam Bidas 27 lat temu reaktywował Związek Strzelecki w Sandomierzu i stoi na jego czele. Jest inicjatorem i uczestnikiem wielu wydarzeń o charakterze patriotycznym w naszym regionie oraz w różnych częściach Polski. Jest również organizatorem Marszu Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych. Odznaczony medalem Pro Patria.

Podczas koncertu wystąpiła jedna z głównych organizatorek tego wydarzenia Anna Przybysz. Powiedziała, że koncert jest po to, aby apel o pomoc dla Adama Bidasa rozniósł się szerszym echem i otworzył ludzkie serca w tym szczególnym okresie bożonarodzeniowo-noworocznym. 

Ze swoim repertuarem podczas koncertu wystąpił również zespół Przelaski z Zajeziorza w gminie Samborzec. Radna Łucja Rugała powiedziała, że Adam Bidas zawsze chętnie wspiera inicjatywy zespołu i koła gospodyń wiejskich z Zajeziorza dotyczące organizowania wydarzeń o charakterze patriotyczno-historycznym, teraz jest okazja, aby się mu odwdzięczyć i zachęcić też innych do wsparcia akcji.

Na koncercie wśród publiczności byli m.in. członkowie Związku Strzeleckiego. Chorąży Michał Jopek powiedział, że Adam Bidas to wspaniały człowiek i przyjaciel, dlatego Strzelcy nie wyobrażają sobie, aby nie uczestniczyć w wydarzeniu, które ma pomóc brygadierowi wrócić do zdrowia.

Koncert uświetnił także występ Chóru Zamkowego San-do-Mir.

Konto, na które można wpłacać pieniądze na  leczenie Adama Bidasa:

Adam Bidas

Bank Spółdzielczy w Sandomierzu

82 9429 0004 3001 0006 0916 0001

z dopiskiem „Termoablacja"

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution