101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Escape roomy pod kontrolą. Nieprawidłowości także w Kielcach

Data publikacji: 05.01.2019 09:42 / Data aktualizacji: 05.01.2019 16:58
Autor: Robert Szumielewicz , Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sekretne pokoje pod kontrolą

Sekretne pokoje pod kontrolą
Kielce. 05.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W części jednego z kieleckich tzw. escape roomów strażacy stwierdzili nieprawidłowości. Oznacza to, że ten fragment lokalu będzie na razie niedostępny dla odwiedzających. Jak informowaliśmy, funkcjonariusze zgodnie z zaleceniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sobotę kontrolowali sekretne pokoje m.in. w regionie świętokrzyskim.

Jak informuje młodszy brygadier Mariusz Góra, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, w stolicy regionu świętokrzyskiego funkcjonują dwa takie miejsca. W jednym z nich mundurowi nie stwierdzili nieprawidłowości zagrażających zdrowiu lub życiu uczestników zabawy. Mariusz Góra dodaje, że niedopatrzenia ustalono natomiast w drugim lokalu.  

- Tam chodzi o wyposażenie drogi ewakuacyjnej, gdzie jest palna wykładzina ścian. W naszej ocenie, utrudniałoby to w razie pożaru ewakuację tym korytarzem. Teraz właściciel musi usunąć jak najszybciej tę wykładzinę ze ścian, ponieważ teraz nie można użytkować tej części, gdzie stwierdziliśmy nieprawidłowości - mówi.

Jak poinformowała właścicielka escape roomu, w części którego wykryto nieprawidłowość, jeszcze dziś wszystko powinno zostać poprawione i od jutra cały lokal powinien być dostępny. Dodaje, że dziś klienci także mogą skorzystać z ich oferty, zamknięty jest tylko jeden pokój

Tymczasem Agnieszka Masny, współwłaścicielka drugiego z „escape roomów” w Kielcach informuje, że wszyscy odwiedzający takie miejsca powinni się dobrze bawić, nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo.

- W momencie, w którym wprowadzamy gracza do pokoju, opowiadamy o scenariuszu pokoju, który wybrał. Mówimy też o tym, jakie są zasady bezpieczeństwa. Przywiązujemy do tego ogromną wagę. W każdej chwili, kiedy gracze chcą wyjść, są z pokoju wypuszczani. W pokoju są także elementy, które umożliwiają im opuszczenie tego miejsca. Oczywiście cały czas są też monitorowani przez animatora - podkreśla.

Przypomnijmy, kontrole escape roomów zostały zlecone po wczorajszej tragedii w Koszalinie, gdzie w wyniku pożaru tego obiektu zginęło pięć piętnastoletnich dziewcząt.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution