101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gmina Obrazów zainwestuje w kanalizację i oczyszczalnię

Data publikacji: 05.01.2019 17:47
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W tym roku mieszkańcy miejscowości Świątniki w gminie Obrazów będą mieć kanalizację sanitarną oraz oczyszczalnię ścieków. Jak poinformował wójt Krzysztof Tworek - inwestycja będzie kosztować 940 tysięcy złotych. Gmina specjalnie na ten cel kupiła działkę, aby oczyszczalnia była na uboczu, a nie w centrum wsi.

Niewykluczone, że jeżeli uda się zdobyć kolejne środki zewnętrzne na  budowę kanalizacji, do oczyszczalni w Świątnikach zostaną przyłączone Bilcza i Piekary. Budowa sieci w tych miejscowościach jest na etapie projektowania.

Kanalizacja i oczyszczalnia będą gotowe do końca tego roku.  Świątniki - to druga miejscowość w gminie Obrazów z taką infrastrukturą. Obecnie kanalizację sanitarną mają jedynie Chwałki.

Tegoroczny budżet Obrazowa jest rekordowy w sferze wydatków. Wynosi prawie  37 milionów złotych. Zapisano w nim wiele różnych inwestycji, na przykład rewitalizację Obrazowa, w ramach której m.in. zostanie rozbudowana remiza strażacka i powstanie amfiteatr, wymienione będzie również najstarsze oświetlenie uliczne w gminie. Są też pieniądze na dofinansowanie do zakupu odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców oraz na szkolenia komputerowe dla zainteresowanych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution