101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Opowieść wigilijna” przypomniała o prawdziwych wartościach

Data publikacji: 05.01.2019 18:17
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Spektakl pt. Opowieść wigilijna w wykonaniu młodych aktorów w kościele św. Jadwigi

Spektakl pt. „Opowieść wigilijna” w wykonaniu młodych aktorów w kościele św. Jadwigi
Kielce. 05.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W parafii świętej Jadwigi Królowej w Kielcach zaprezentowano spektakl „Opowieść wigilijna”. W sali teatralnej kościoła wystąpili artyści z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy parafii. Sztuka powstała na podstawie opowiadania napisanego przez Charlesa Dickensa.

Jak informuje reżyser Aleksandra Klusek-Gębska, spektakl opowiada o młodym maklerze Adamie, który dorobił się majątku i zapomniał o tradycjach i o tym, że trzeba być wrażliwym na drugiego człowieka. 

- Zapomniał też o swojej rodzinie i w konsekwencji w noc wigilijną przychodzą do niego duchy, ukazując mu, do czego doprowadzi go ta droga. Ze względu na stres związany z tą wizytą Adam odmienia swoje życie. Myślę, że jest to bardzo aktualny temat - mówi reżyserka.

Konrad Banasiewicz, odgrywający główną rolę, podkreśla, że w czasach, kiedy dla młodych ludzi liczy się przede wszystkim kariera i pieniądze, spektakl powinien być lekcją życia.

- Przy nawale tego wszystkiego, kiedy człowiek zaczyna te dobra mieć, popada w pychę. Chce cały czas mieć więcej i więcej. W tym wszystkim łatwo zapomnieć o tym, co się najbardziej liczy w życiu, czyli o rodzinie, Bogu - dodaje.

Patryk Armata, który gra kompana głównego bohatera podkreśla, że chciałby, aby młodzi ludzie zrozumieli przesłanie spektaklu.

- Żeby kierowali się własnym instynktem i sercem, a nie słuchali rad innych. To właśnie chcemy przekazać widowni - zaznacza.

Michał Mucha prezes oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Jadwiga Kielce informuje, że przygotowania do spektaklu trwały około dwóch miesięcy.

- Spotkania były praktycznie codziennie, najpierw graliśmy po scenie i ostatnie dwa tygodnie próbowaliśmy już zgrywać całość, czyli wszystkie sceny jednego dnia - mówi.

Widowisko bardzo spodobało się mieszkańcom Kielc, którzy pojawili się dziś w parafii pw. Jadwigi Królowej. Jak mówili, to dobrze, że młodzież ma swoje pasje.

Spektakl będzie można zobaczyć także jutro, 6 stycznia, o godzinie 19:00 i w niedzielę 27 stycznia także o 19:00. Wstęp wolny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution