101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spotkanie opłatkowe sandomierskich struktur PiS

Data publikacji: 05.01.2019 20:43
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Spotkanie opłatkowe PiS. Na zdjęciu od lewej ksiądz Jerzy Dąbek  wikariusz generalny Kurii Diecezjalnej Marek Kwitek  poseł PiS Krzysztof Lipiec  poseł PiS Andrzej Pruś  przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego

Spotkanie opłatkowe PiS. Na zdjęciu od lewej: ksiądz Jerzy Dąbek - wikariusz generalny Kurii Diecezjalnej, Marek Kwitek – poseł PiS, Krzysztof Lipiec – poseł PiS, Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego
Sandomierz. 05.01.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ponad sto osób wzięło udział w spotkaniu opłatkowym sandomierskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Zorganizował je poseł Marek Kwitek, który zaprosił m.in. parlamentarzystów, radnych, wójtów i burmistrzów, przedstawicieli różnych instytucji oraz organizacji. Poseł powiedział, że nowy rok stawia kolejne wyzwania, do których należy się dobrze przygotować.

W niedalekiej perspektywie są wybory do parlamentu europejskiego, a następnie krajowego. Przygotowaniom do nich służą m.in. spotkania opłatkowe, na których poruszane są także różne społeczne problemy.  

- Wymieniamy poglądy, bo parlamentarzyści powinni słuchać Polaków, oni najlepiej wiedzą, co jest dla nich dobre, a my służymy ludziom. Tworzone programy wyborcze muszą być odzwierciedleniem potrzeb społeczeństwa. Snujemy plany, integrujemy się, a jednocześnie obiecujemy, że damy radę i że wszystko jest w naszym zasięgu - powiedział poseł Marek Kwitek.

O potrzebie wspólnoty u progu wyborów mówił prezes zarządu okręgowego PiS poseł Krzysztof Lipiec. Zwrócił uwagę na to, jak ważne są słowa, które wypowiada się do ludzi, a następnie przekuwa się je w konkretne czyny.

- To jest zauważalne i doceniane. Sukcesy można odnosić tylko w jedności. Wszystko, co istotne dla Polaków trzeba wziąć na barki, iść do ludzi i przekonywać ich - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Lider świętokrzyskich struktur PiS podziękował zebranym za zaangażowanie w wyborach samorządowych oraz sukces, odniesiony w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Szczególne podziękowania skierował na ręce miejskiego radnego Krzysztofa Szatana.

Poseł Maria Zuba stwierdziła, że bliska perspektywa wyborów do Parlamentu Europejskiego, to dobry moment, aby coraz częściej i głośniej mówić o historii i korzeniach Unii Europejskiej. Parlamentarzystka jest przekonana, że kandydaci PiS zdecydowanie poprawią dotychczasowy wynik wyborczy i ich głos w europarlamencie będzie silniejszy.

- To jest bardzo ważne, aby powiało tam innymi wartościami, aby zwrócić uwagę na korzenie, z których tak naprawdę powstała Unia Europejska i jakie idee temu przyświecały- stwierdziła poseł Zuba.

Jednym z samorządowców uczestniczących w spotkaniu był nowy wójt Bogorii Marcin Adamczyk, który powiedział, że  oprócz wymiaru symbolicznego spotkanie opłatkowe ma także inne ważne znaczenie. Jest okazją do kuluarowych rozmów na temat rozwoju gminy, możliwości pozyskiwania środków na różne projekty oraz do wymiany doświadczeń i integracji środowiska.

Uczestnicy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Spotkanie uświetniła schola działająca przy parafii Ojców Pallotynów w Sandomierzu, która wystąpiła z koncertem kolęd.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution