101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sezon studniówkowy w Kielcach oficjalnie rozpoczęty

Data publikacji: 05.01.2019 21:09
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Studniówka V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach

Studniówka V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach
Kielce. 05.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Do tegorocznego egzaminu dojrzałości pozostało nieco ponad 100 dni. Doskonale wiedzą o tym uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego, którzy dziś bawią się na studniówce w Hotelu Binkowski w Kielcach.

Przygotowania do tego wyjątkowego i bardzo ważnego dla maturzystów balu trwały praktycznie cały rok. Najpierw wybór komitetu studniówkowego, odpowiedniej sali, ustalenie kosztów organizacyjnych, a potem zakup oryginalnych sukien i garniturów na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie.

Pytani przez naszego reportera maturzyści mówili, że przed stresem, jaki czeka ich w kolejnych miesiącach uczenia się do matury, dziś chcą zupełnie o tym zapomnieć. Jak podkreślali, przyszedł czas na wyczekiwanego z niecierpliwością poloneza, a później wspólną zabawę. I dodawali - przygotowania do występu trwały dużo wcześniej i wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

- To jest wyjątkowa noc. Spędzamy ją ze znajomymi z klasy, partnerami, a także nauczycielami. Myślę, że to jest pamiątka na całe życie. Przygotowania do samego poloneza trwały niecałe dwa tygodnie, a kreacyjne od października - mówiła jedna z uczennic.

- U mnie najdłużej zeszło z szyciem sukienki - dodawała druga.

- Trochę mi zajęło przygotowanie: makijaż, fryzura. Jednak najdłużej szukałam wymarzonej sukienki - powiedziała trzecia z uczennic.

Pod wrażeniem balu studniówkowego byli także dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice, którzy swoim podopiecznym życzyli udanej zabawy, a przede wszystkim majowego sukcesu. Jeden z wychowawców Andrzej Kubera podkreślił, że studniówki w V LO zawsze są wyjątkowe.

- Przygotowania do studniówki to nie ostatni dzień, a przynajmniej dwa tygodnie wcześniej. W tym roku nasza szkoła ma bal wyjątkowo wcześnie. Ale zazwyczaj te emocje udzielają się już dużo wcześniej - mówił.

Jako, że udana studniówka, to dobry prognostyk przed zbliżającą się maturą, pozostaje mieć nadzieję, że młodzież równie dobrze jak na balu zaprezentuje się także podczas egzaminu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution