101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami Sandomierza

Data publikacji: 06.01.2019 07:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sandomierz. Orszak Trzech Króli

Sandomierz. Orszak Trzech Króli
Sandomierz. 06.01.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu Orszaki Trzech Króli wyjdą z trzech kościołów: Podwyższenia Krzyża Świętego, kościoła św. Pawła oraz Matki Bożej Królowej Polski. Wszystkie spotkają się o godzinie 12:30 na rynku starego miasta przy bożonarodzeniowej szopce.

W role trzech królów wcielą się członkowie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Melchiorem będzie kasztelan chorągwi Karol Bury, królem Kacprem - Michał Gorczyca, a Baltazarem - Bartłomiej Cichocki. Wszyscy pokłonią się Dzieciątku i złożą dary, po czym przemówią do zebranych.

Jak powiedział ks. Tomasz Lis, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu - Orszaki Trzech Króli są odniesieniem do przeszłości, pamiątką z przybycia trzech królów do Betlejem, gdzie oddali hołd nowo narodzonemu Jezusowi. 

- Te orszaki, to największe w Polsce jasełka, dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować np. wykonując własnoręcznie koronę dla siebie albo jakąś szatę nawiązującą do tamtych wydarzeń - dodał ks. Tomasz Lis.

W całej diecezji sandomierskiej podczas Orszaków Trzech Króli zbierane będą środki czystości oraz słodycze, które trafią do rodzin najbardziej potrzebujących. Organizatorem akcji jest Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution