101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zapełniły się schroniska dla bezdomnych

Data publikacji: 06.01.2019 11:52
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

"Przystań" - świetlica z łaźnią i pralnią dla ludzi bezdomnych i opuszczonych. Stowarzyszenie "Arka Nadziei" oraz Punkt Interwencji Kryzysowej dla osób bezdomnych i opuszczonych
Kielce. 25.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ujemna temperatura i opady śniegu sprawiły, że zapełniają się schroniska, ogrzewalnie i noclegownie dla bezdomnych. Wolnych miejsc nie ma już zarówno w schronisku, jak i Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta przy ulicy Żeromskiego w Kielcach. Wszystkie miejsca zajęte są także w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Sandomierzu, ale każda osoba, która tam się uda może liczyć na ciepły posiłek.

Z kolei w kieleckim „Przytulisku” przy ulicy Siennej przebywa obecnie prawie 60 mężczyzn, a wolnych pozostało jeszcze około 20 łóżek.

Szeroki wachlarz pomocy dla osób bezdomnych oferuje także Caritas Diecezji Kieleckiej, przypomina ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor organizacji.

- W sumie dla osób bezdomnych oferujemy około 90 miejsc. W Kielcach prowadzimy dwie takie placówki, ale większość z nich jest poza stolicą województwa świętokrzyskiego, a więc w Świniarach, Morawianach, Piasku Wielkim i Kidowie - wylicza ksiądz Stanisław Słowik.

Osoby bezdomne, ale pod wpływem alkoholu pomoc mogą znaleźć w Ośrodku Interwencyjno-Terapetycznym przy ulicy Żniwnej 4. Tam w sumie miejsc jest 15, a wolnych pozostało 10 - informuje Daniel Kmiecik.

- Nasza placówka przygotowana jest bardziej na przyjmowanie nietrzeźwych. Najlepiej, gdyby takie osoby poprosiły straż miejską lub policję o dowiezienie ich do nas. W tej chwili na 15 łóżek zajęczych jest tylko pięć. W naszej placówce osoby bezdomne mogą liczyć na ciepłą herbatę i w razie potrzeby na pomoc ratownika medycznego - dodaje Daniel Kmiecik.

W Kielcach osoby nie mające dachu nad głową otrzymają pomoc także w ogrzewalni przy ulicy Ogrodowej, prowadzonej przez Stowarzyszenie „Arka Nadziei”.

Wykaz wszystkich placówek, w których bezdomni mogą otrzymać pomoc dostępny jest na stronie radio.kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution