101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Escape room w Kielcach bezpieczny. Nieprawidłowości usunięte

Data publikacji: 06.01.2019 12:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kontrola escape roomu przy ulicy Sienkiewicza

Kontrola escape roomu przy ulicy Sienkiewicza
Kielce. 05.01.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Nieprawidłowości w jednym z kieleckich tzw. escape roomów zostały już usunięte. Jak informowaliśmy, funkcjonariusze zgodnie z zaleceniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sobotę kontrolowali pokoje zagadek m.in. w regionie świętokrzyskim.

Inspekcje zostały zlecone po tragedii w Koszalinie, gdzie w piątek w wyniku pożaru takiego obiektu zginęło pięć piętnastoletnich dziewcząt.

Jak informuje Joanna Massalska - Bzymek, współwłaścicielka jednego z kieleckich tzw. escape roomów, gdzie straż pożarna wykryła nieprawidłowości, wszystkie zalecenia pokontrolne zostały już zrealizowane.

- Uchybieniem nie była ani drożność, ani wielkość czy dostępność wyjścia ewakuacyjnego z lokalu, a element drewnianej boazerii oraz szafa. Zgodnie ze wskazówkami dziś w nocy te nieprawidłowości zostały usunięte. Ponieważ straż pożarna nie wykryła innych nieprawidłowości, decyzja pokontrolna z dniem dzisiejszym traci swoją moc. Jeszcze dziś odpowiednie dokumenty niezwłocznie zostaną dostarczone na biurko komendanta miejskiego kieleckiej straży pożarnej - dodała Joanna Massalska - Bzymek.

W sumie w województwie świętokrzyskim funkcjonują trzy escape roomy. Dwa w Kielcach i jeden w Sandomierzu. Lokale te są otwarte.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution