101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Plastikowe nakrętki pomagają potrzebującym

Data publikacji: 06.01.2019 17:50
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Inicjatywy MOPR. Nakrętki

Inicjatywy MOPR. Nakrętki
Kielce. 06.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

O zbieranie i przynoszenie do placówki plastikowych nakrętek apeluje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Od kilku lat instytucja prowadzi akcję „Zakrętkowe pogotowie”, a dzięki zebranym nakrętkom pomaga w zakupie pomp insulinowych, opłaceniu turnusów rehabilitacyjnych, czy kosztów rehabilitacji i leków - przypomina Anna Boroń z MOPR.

- Każda nakrętka jest na wagę złota. Dzięki nim udało nam się już pomóc kilkudziesięciu osobom. Pomagamy wtedy, kiedy zajdzie taka konieczność, by nie musieć czekać. Gdy zwróci się ktoś do nas o sfinansowanie np. turnusu rehabilitacyjnego, wówczas te pieniądze uruchamiamy - wyjaśnia Anna Boroń. 

Jak podkreśla, ważne by nakrętki były czyste i by była z nich usunięta np. folia, czy papier.

- Zbieramy wszelakiego rodzaju plastikowe nakrętki, które potem można przetopić, a więc z butelek po wodzie mineralnej, po sokach, ale także po szamponach, żelach, czy paście do zębów. Ważne, by te nakrętki były czyste - dodaje Anna Boroń. 

Nakrętki można przynosić do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Studziennej 2 oraz do punktów przy ulicach Bukowej 18 oraz I Maja 196, jak również do Kina Moskwa i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Za jedną tonę nakrętek firma recyklingowa płaci około tysiąca złotych, przelewając pieniądze bezpośrednio na konto organizacji prowadzącej zbiórkę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution