101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wiesław Myśliwski spotka się z czytelnikami

Data publikacji: 07.01.2019 05:45
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Dorota Klusek
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wiesław Myśliwski - wybitny pisarz pochodzący z ziemi świętokrzyskiej będzie dziś gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej imienia Witolda Gombrowicza w Kielcach. Wieczór autorski rozpocznie się o godzinie 17.30.

Pretekstem do wizyty Wiesława Myśliwskiego jest „Ucho igielne”, najnowsze dzieło tego artysty. Spotkanie poprowadzi Karolina Wawer z Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książki poświęconej pisarzowi z Sandomierszczyzny, zatytułowanej: „Drugi plan. Twórczość Wiesława Myśliwskiego w perspektywie postkolonialnej”.

Do udziału w tym wydarzeniu zachęca Andrzej Dąbrowski, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

- Będzie można kupić książkę, uzyskać autograf pisarza, no i spotkać się z najwybitniejszym, współczesnym, polskim, żyjącym powieściopisarzem, do którego czytelnicy i historycy literatury odnoszą się z ogromnym szacunkiem, biorąc pod uwagę, co pisze i jak pisze o człowieku, o losach człowieka, o jego relacjach z historią, o człowieku, który jest poddany przemianom kulturowy, o człowieku poszukującym własnego losu, odkrywającym siebie samego. Głęboka, ciekawa literatura. Zapraszam państwa bardzo serdecznie - podkreśla Andrzej Dąbrowski.

Spotkanie w poniedziałek, natomiast już od początku stycznia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę pod tytułem „Twórczość Wiesława Myśliwskiego w przekładach”. Prezentowane są na niej 34 przekłady prozy pisarza, wydane od grudnia 1978 do 2017 roku. Są to powieści w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, czeskim, gruzińskim, hebrajskim, łotewskim, estońskim, węgierskim, rumuńskim, słowackim, rosyjskim, niderlandzkim, serbskim, chorwackim, hiszpańskim, litewskim, słoweńskim, tureckim i włoskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution