101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zniszczyli autobusy MPK. Nie zostaną ukarani

Data publikacji: 07.01.2019 11:19
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Zniszczone autobusy w bazie MPK w Kielcach

Zniszczone autobusy w bazie MPK w Kielcach
Kielce. 04.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wandale, którzy zniszczyli sześć autobusów w bazie MPK przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach, nie będą ukarani. Pojazdy w październiku zostały m.in. pomazane sprayem z zewnątrz i wewnątrz.

- Funkcjonariusze nie wykryli sprawców zdarzenia, dlatego postępowanie zostało umorzone - informuje Artur Majchrzak z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

- Zabezpieczyliśmy monitoring oraz przesłuchaliśmy pracowników przedsiębiorstwa. Pomimo wykonania szeregu czynności, nie ustaliliśmy, kto zniszczył autobusy. Sprawa formalnie została zakończona, jednakże, kiedy pojawią się nowe wątki i okoliczności to w ciągu 10 lat, postępowanie może zostać wznowione - mówi Artur Majchrzak.

Elżbieta Śreniawska, prezes MPK informuje, że po tym zdarzeniu w przedsiębiorstwie wzmocniono ochronę i uszczelniono procedury, aby takie sytuacje w przyszłości się nie powtórzyły.

- Baza jest ogrodzona i monitorujemy ją 24 godziny na dobę. Podpisaliśmy umowę z zewnętrzną firmą ochroniarską, a każdego dnia przynajmniej dwóch pracowników naszej firmy, chodzi i pilnuje porządku - wymienia prezes Elżbieta Śreniawska.

Jak dodaje, wszystkie autobusy następnego dnia po zdarzeniu wróciły na trasę. Większość malowideł udało się zmyć odpowiednią chemią, a zniszczone fotele wymieniono.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution