101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gmina Pawłów z nowymi świetlicami

Data publikacji: 08.01.2019 13:06
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Remontowany budynek OSP Brzezie

Remontowany budynek OSP Brzezie
Brzezie / Fot. UG Pawłów

Pięć świetlic zostanie w tym roku oddanych do użytku w gminie Pawłów. Trwa adaptacja pomieszczeń, w których będą się znajdować. Placówki powstaną w Pokrzywnicy, Brzeziu, Tarczku, Kałkowie i Grabkowie.

Wójt Pawłowa Marek Wojtas zaznacza, że wszystkie te miejsca będą filiami Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Służyć mają integracji mieszkańców. Będą w nich organizowane zajęcia dla dzieci, spotykać się tam będą mogły koła gospodyń wiejskich i mieszkańcy wsi.

Świetlice będą zlokalizowane w istniejących już budynkach. W Kałkowie i Brzeziu przystosowane zostaną nieużytkowane dotychczas poddasza w remizach strażackich. W Tarczku świetlica powstanie w części biblioteki, w Grabkowie na potrzeby lokalnej społeczności zostanie oddana część szkoły podstawowej.

Działają tam klasy I-III, a pozostałe sale będą wykorzystane na świetlicę. Największą zmianę przejdzie zabytkowy spichlerz z XIX wieku w Pokrzywnicy. Budynek od ponad 20 lat stał nieużywany i niszczał. Remont prowadzony jest pod nadzorem konserwatora zabytków. Wymienione zostaną drewniane stropy, więźba dachowa i wszystkie instalacje. Zachowane zostaną jednak walory zabytkowe obiektu.

Pieniądze na remont świetlic gmina Pawłów pozyskała z RPO województwa świętokrzyskiego. Dofinansowanie wynosi około 80 procent zadania, gmina dołoży niespełna dwa i pół miliona złotych.

Wójt Marek Wojtas dodaje, że całe zadanie będzie zrealizowane do końca listopada tego roku, ale poszczególne świetlice będą oddawane stopniowo. Otwarcie pierwszej planowane jest na wiosnę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution