101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spotkanie opłatkowe biskupa kieleckiego z samorządowcami

Data publikacji: 08.01.2019 15:14
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Izabela Mortas
Komentarze
08.01.2019 Kielce. Seminarium duchowne. Spotkanie opłatkowe samorządowców z biskupem Janem Piotrowskim

08.01.2019 Kielce. Seminarium duchowne. Spotkanie opłatkowe samorządowców z biskupem Janem Piotrowskim
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z najlepszymi życzeniami i wezwaniem do podjęcia odpowiedzialności za małą ojczyznę zwrócił się biskup kielecki Jan Piotrowski do samorządowców z diecezji kieleckiej podczas spotkania opłatkowego, które odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Biskup życzył, by niezależnie od wybranej opcji politycznej, samorządowcy zawsze kochali ziemię świętokrzyską i kierowali się jej dobrem.  

- Trwajcie zawsze w tym, co jest dobre i co buduje - mówił.

Do serca słowa ordynariusza diecezji kieleckiej wziął sobie Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.   

- Te życzenia są i do mnie adresowane, bo to mój następny etap działalności samorządowej. Przez 14 lat miałem okazję działać i w gminie, i w powiecie, również w województwie. Teraz jako marszałek mam na sobie ogromną odpowiedzialność – podkreślił marszałek.

Senator Krzysztof Słoń wspomniał, że cieszy się z powodu współpracy samorządu i Kościoła. 

- Zarówno samorząd, jak i Kościół to instytucje, które są blisko ludzi. Kościół od zarania istnienia jest bardzo związany ze sprawami społecznymi, lokalnymi. Świadczy o tym wiele dzieł pomocowych, edukacyjnych, miłosierdzia. Jest przykładem jak powinna wyglądać współpraca między państwem, a instytucjami pozarządowymi na przykład z Caritasem. 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec zwrócił uwagę na to, że wybrani w listopadzie samorządowcy są przedstawicielami lokalnych społeczności.

- Życzyłbym sobie i tu zgromadzonym, aby samorządowcy nie zawiedli zaufania, którym zostali obdarzeni przez wyborców. Mam nadzieję, że staną na wysokości zadania i dotrzymają danego słowa - mówił poseł.

Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny zaznaczył, że tegoroczne spotkanie z biskupem jest szczególne.

- Pozwala z dystansem spojrzeć na to, co się w tym roku zaczyna. To czas nowej kadencji. Jesteśmy też na progu roku i na pewno każdy życzy wszystkiego  najlepszego mieszkańcom naszych małych ojczyzn - dodał wójt gminy Bieliny.

Spotkanie samorządowców z ordynariuszem diecezji kieleckiej uświetnił występ alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, którzy zaprezentowali przedstawienie kolędowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution