101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lider rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Bośniak dołączył do drużyny

Data publikacji: 08.01.2019 17:37
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

16.05.2018 Kielce. Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Mecz Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przygotowania do rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów, rozpoczęli piłkarze Korony Kielce. Do drużyny dołączył 18–letni Bośniak z chorwackim paszportem Zvonimir Petrović. Po rozegraniu siedemnastu kolejek podopieczni Marka Mierzwy są liderami rozgrywek i maja sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli Zagłębiem Lubin.

– Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy trenować w Kielcach. Gównie w terenie i na siłowni. Będziemy także korzystać z boiska na Osiedlu Świętokrzyskim. W sobotę 19 stycznia wyjedziemy na tygodniowe zgrupowanie do miejscowości Miętne k/Biłgoraja. Razem z nami będą tam przebywać juniorzy i druga drużyna Korony – poinformował Marek Mierzwa.   

W trakcie przygotowań „żółto-czerwoni” rozegrają siedem meczów kontrolnych. Ich przeciwnikami będą juniorskie drużyny SMS Łódź i Motoru Lublin oraz czwartoligowe rezerwy Rakowa Częstochowa, Moravia Morawica, Lubrzanka Kajetanów, GKS Nowiny i Hetman Włoszczowa. 

Korona zostanie wzmocniona Zvonimirem Petroviciem. Bośniak trenował z kieleckim zespołem od wiosny do lata ubiegłego roku, ale nie mógł występować w lidze, bo dopiero 11 grudnia skończył 18 lat. Problemem było uprawnienie nieletniego zawodnika do gry w Polsce. Ten utalentowany ofensywny pomocnik jesienią bronił barw drugoligowego bośniackiego klubu NK Vitez.

Pierwszy mecz wiosennej części sezonu Centralnej Ligi Juniorów podopieczni Marka Mierzwy rozegrają 9 marca w Gdyni z Arką.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution