101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dzieci z Zajączkowa spotkały swojego literackiego idola

Data publikacji: 08.01.2019 18:39
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Kultura
Komentarze

08.01.2019 Zajączków. Pisarz dla dzieci Grzegorzem Kasdepke podczas spotkania w bibliotece
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Twórca Detektywa Pozytywki, Grzegorz Kasdepke był gościem w Zajączkowie. W tamtejszej filii piekoszowskiego Gminnego Centrum Kultury spotkał się z uczniami miejscowej szkoły. Jeden z najbardziej lubianych pisarzy książek dla dzieci w Polsce opowiadał o swojej twórczości oraz o życiu prywatnym. Ze spotkania najbardziej cieszyły się dzieci.

- Pani nic nam nie mówiła, że spotkamy się z panem Grzegorzem. To było dla nas zaskoczenie. Zadaliśmy mu mnóstwo pytań - mówi Kinga, uczennica miejscowej szkoły.

Jak dodaje Konrad, dopiero w trakcie spotkania uświadomił sobie, że kiedy był mały, rodzice czytali mu mnóstwo książek Grzegorza Kasdepke. Po spotkaniu wypożyczył kolejną.

Sam Grzegorz Kasdepke nie ukrywa, że spotkania z dziećmi są dla niego bardzo ważne. Rozmowy i pytania od swoich młodych czytelników bywają inspiracją dla jego twórczości.

- Najtrudniejsze dla pisarza jest odkrycie, co zaciekawiłoby czytelnika. Dla mnie, 46-latka, trudno wejść w głowę cztero- czy pięciolatki, dla której piszę książkę. Dlatego, chętnie jeżdżę na spotkania ze swoimi czytelnikami. Obserwuję, jak reagują na czytane fragmenty utworu, co im się najbardziej podoba - tłumaczy twórca.

Pisarz odwiedził bibliotekę w Zajączkowie, bowiem wiersz przygotowany przez dzieci z tej miejscowości zdobył wyróżnienie w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange.

Jak zapowiada Grzegorz Kasdepke, w tym roku ukaże się kolejna książka o detektywie Pozytywce. Jego przygody trafią też na duży ekran.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution