101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – ŚRODA [9 STYCZNIA]

Data publikacji: 09.01.2019 06:00
Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Starachowice. Szpital powiatowy.

Starachowice. Szpital powiatowy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Starachowicach otwarcie Oddziału Chorób Zakaźnych, a w Staszowie rozbudowanego przedszkola. To najważniejsze wydarzenia środy.

O godzinie 11.00 w starachowickim szpitalu otwarcie Oddziału Chorób Zakaźnych w nowej lokalizacji. Na jego potrzeby zostały zaadaptowane pomieszczenia w budynku głównym szpitala. Dotychczas oddział mieścił się w oddzielnym pawilonie, oddalonym od szpitala o około 300 metrów. Jako jedyny nie został przeniesiony do nowego szpitala w 2009 roku. Całość prac kosztowała około 3 milionów złotych. 80 procent to dofinansowanie rządowe.

*****

Kielce. 07.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Staszowie o godzinie 14.00 odbędzie się dzisiaj oficjalne otwarcie rozbudowanego przedszkola nr 8 im. J.Ch. Andersena. Inwestycja polegała na wybudowaniu dwóch nowych sal. Dzięki temu przedszkolaki nie będą musiały już korzystać z pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 3. Do tej pory musiało tak być ze względu na zbyt małą ilość sal w przedszkolu.

*****

Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbędzie się dziś konferencja przed sobotnią premierą najnowszej sztuki.

*****

W Skarżysku odbędzie się konferencja, podczas której zostaną podpisane umowy o praktyki zawodowe pomiędzy PGE Obrót S.A. a Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. Z praktyk zawodowych skorzysta kilkunastu uczniów klas o profilu technik ekonomista i będą realizowane etapowo w okresie ferii i wakacji.

*****

Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O godz. 9.00 w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie wręczone zostaną stypendia starosty dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie jędrzejowskim.

*****

Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się natomiast konferencja poświęcona sytuacji kadrowo-finansowej po przejęciu przez nowy zarząd.

*****

Opatów. Starostwo PowiatoweFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W starostwie powiatowym w Opatowie spotkanie z zarządem spółki Centrum Dializa. Rozmowy będą dotyczyły miejscowego szpitala.

*****

Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W Ostrowcu zaplanowano konferencję prezydenta Jarosława Górczyńskiego nt. realizacji projektu „Nowoczesna szkoła”.

*****

Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Sądzie Okręgowym w Kielcach odbędzie się rozprawa członków mafii papierosowej. Przypomnijmy w połowie marca 2018 roku, Centralne Biuro Śledcze Policji oraz funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej zatrzymali w tej sprawie łącznie 11 osób, w tym pięciu obywateli Polski i sześciu z Ukrainy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution